Vívás

2021-01-30 19:55

Vívás: két utánpótláskorú is dobogóra állhatott a felnőtt kardozók Magyar Kupa-versenyén

Keszei Kira ezüst-, Rabb Krisztián bronzérmet nyert a felnőttmezőnyben a szombati kard MK-viadalon.

Mindjárt az első fordulóban kiejtette az első kiemelt, még szintén juniorkorú Szűcs Lucát a Budapesti Honvéd 17 éves kardozója, Keszei Kira a felnőttek szombati Magyar Kuoa-viadalán. Ez akkor lendületet adott neki, hogy Beviz Dorottyát és Pohl-Mikulik Júliát legyőzve egészen a döntőig menetelt a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban.

A 17 éves Keszei Kira a dobogó második fokán Forrás: Magyar Vívó Szövetség
A döntőben azonban Záhonyi Petra márt túl nagy akadályt jelentett neki, 15:7-re a Vasas versenyzője diadalmaskodott, Keszei pedig ezüstérmes lett. Szintén remekül vívott a Vasas 19 éves, ifjúsági olimpiai bajnok sportolója, Rabb Krisztián, aki a legjobb mutatóval jutott tovább a selejtezőből, így első kiemeltként kezdhette a főtáblát. Az elődöntőig megállíthatatlan volt, akkor találkozott az UTE versenyzőjével, Iliász Nikolasszal, aki 15:9-re múlta őt felül. Vasárnap a csapatversenyekkel folytatódik a Magyar Kupa-forduló. További korosztályos hírek VÍVÁSBAN a sportági aloldalunkon.