Vívás

2021-02-14 14:46

Vívás: Muhari ezüst-, Büki bronzérmet nyert az ötödik válogatóversenyen

Két 18 éves ifjú párbajtőrvívó, Büki Lili és Muhari Eszter egyaránt dobogóra állhatott szombaton egyéniben a fegyvernem ötödik felnőtt Magyar-kupa-fordulóján, amely vasárnap a csapatversennyel folytatódik a budapesti Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban.

Muhari Eszter ezüst-, míg Büki Lili bronzérmet nyert Budapesten Forrás: hunfencing
Nem először remekelt ebben az évadban a felnőttek között az ötszörös utánpótlás Európa-bajnok, kadétvilágbajnok Muhari Eszter (18 éves) és a tavalyi, poreci junior Eb második helyezettje, Büki Lili (18): előbbi a második ezüstérmét nyerte szombaton, míg utóbbi harmadik alkalommal állhatott a dobogó harmadik fokára a párbajtőrvívó Magyar-kupa-sorozatban (egyszer a december végi felnőtt országos bajnokságon). Büki ezúttal az olimpiai bajnok Szász-Kovács Emesét 15:11-re legyőzve jutott az elődöntőbe a budapesti Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban, ahol klubtársával, az OMS-Tata sportolójával, Kun Annával nézett farkasszemet az aranycsatáért. Ezúttal a nála hét évvel idősebb riválisa nyert 15:13-ra. Muhari a másik ágon magabiztosan menetelt egészen a fináléig, amelyben simán, 15:7-re kikapott Kuntól. A fiatalok így is büszkék lehetnek magukra, hiszen stabilan ott vannak a legjobb négyben a hazai felnőttranglistán: Büki a harmadik helyen áll 2039 ponttal, míg Muhari eggyel mögötte, a negyedik pozícióban tanyázik 1991 ponttal. Az ötödik Magyar-kupa-forduló vasárnap a csapatversenyekkel folytatódott. További korosztályos hírek VÍVÁSBAN a sportági aloldalunkon.