2024. április 25.

Birkózás

2021-03-04 20:39

Birkózás: Takács István legyőzte Lőrincz Viktort Rómában, aranyérmet nyert

Remekül indult a magyar utánpótláskorú birkózóknak a Rómában csütörtökön kezdődött felnőtt UWW-rangsorverseny: kötöttfogásban a 20 éves junior világ- és Európa-bajnok Takács István (87 kg) többek között a vb-ezüstérmes, Eb-aranyérmes klasszist, Lőrincz Viktort legyőzve nyert aranyérmet. A szintén 87 kilós és 20 esztendős Losonczi Dávid ezüstérmet nyert, míg Kecskeméti Krisztián (60 kg) a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

Takács István (pirosban) legyőzte Lőrincz Viktort Rómában
Csütörtökön, a kötöttfogásúak versenyével rajtolt Rómában a vasárnapig zajló Matteo Pellicone-emlékverseny, négy utánpótláskorú birkózó képviseli a magyar színeket. Semmi kétség, a legnagyobb meglepetést a 87 kilogrammosok között szereplő junior világ- és Európa-bajnok Takács István (20 éves) érte el, aki az elődöntőben magabiztos teljesítménnyel, pörgetéssel és passzivitási ponttal 3−1-re felülmúlta a súlycsoport hazai klasszisát, a már olimpiai kvótás vb-második, Eb-aranyérmes Lőrincz Viktort. A fináléban aztán azzal a Losonczi Dáviddal (20) küzdött, aki az elődöntőben szintén nagy nevet, az orosz Eb-második Behan Ozdojevet utasította hatalmas csatában (8−5) maga mögé. Takács visszavágott a szeptemberi, felnőtt országos bajnokságon elszenvedett vereségért, és ezúttal 4−1-re nyert hazai riválisával szemben. A szintén utánpótláskorú, 21 éves Kecskeméti Krisztián a 60 kilogrammosok között lépett szőnyegre. Noha az első körben 2−0-ra kikapott a későbbi ezüstérmes török Ahmet Uyartól, a vigaszágon 2−1-re legyőzte a Puerto Ricó-i Joshua Medinát, így a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

AZ UTÁNPÓTLÁSKORÚ MAGYAROK PROGRAMJA A MATTEO PELLICONE-EMLÉKVERSENYEN Péntek Kötöttfogás. 82 kg: Lévai Tamás (21 éves)

További korosztályos hírek BIRKÓZÁSBAN a sportági aloldalunkon.