2021-03-04 09:01

Labdarúgás: sok U21-es bizonyíthatott az NB I legutóbbi fordulójában

Az NB I 24. fordulójában, nyolc együttesben huszonegyen összesen 1127 percet töltöttek a pályán a 2000. január 1-jén vagy az után született, magyar fiatalok közül.

Noha az ötödik játéknap kiugróan magas, 1598 perces mutatóját nem tudták felülmúlni a 21 év alatti hazai labdarúgók az NB I hétközi fordulójában, azért az 1127 perccel sem kell szégyenkezni. Sőt, ez a 2020/21-es bajnoki évadban a második legmagasabb játékidő, amit az adott fordulóban kiharcoltak maguknak a 2000. január 1-jén vagy az után született labdarúgók.

Schön Szabolcs (fehérben) gólt és gólpasszt jegyzett a Honvéd ellen Forrás: Zádor Péter/MTK Budapest
A nagy számok törvénye alapján remek teljesítményekből sem volt hiány a fiatalok részéről, jóllehet, azért a pályára lépők többsége győzelemnek nem örülhetett. A kivételt a Puskás Akadémiában, illetve a Honvédban lehetőséget kapók jelentik. A felcsútiak Komáromi Györggyel (19) a soraikban verték meg idegenben 1–0-ra a Kovácsréti Márkot is foglalkoztató Kisvárdát. A 20 éves szélső nyolc forduló óta először került be Supka Attila kezdőcsapatába. A találkozó „U21-es érdekessége” továbbá, hogy Kiss Tamás (20) ezúttal csak 25 percet töltött a pályán. Ez azért furcsa, mert egyébként az összesített lajstromban ő a legtöbb percet játszó 21 év alatti magyar labdarúgó az évadban – 1810 egységgel vezet az 1595 perces Mezei Szabolcs (20) előtt. Az MTK Budapest U21-es válogatott fiatalja ugyan közelebb férkőzött felcsúti riválisához, minden bizonnyal csalódottan hagyta el a gyepet a Honvéd elleni mérkőzésen, ugyanis a kék-fehérek kétgólos előnyről veszítették el a bajnokit (3–2). Michael Boris együttesében ismét kiemelkedő teljesítményt nyújtott a sajtóhírek szerint az évad végén az amerikai FC Dallashoz igazoló Schön Szabolcs. A 20 esztendős fiú előbb gólpasszt adott, majd maga is betalált. Rajta múlt legkevésbé, hogy a Szendrei Norbertet (20) is a soraiban tudó kispestiek végül otthon tartották a három pontot. Horváth Ferenc nem mellesleg először szavazott bizalmat Szendrein kívül más 21 év alatti, hazai játékosnak. Az ősszel sokat foglalkoztatott Bocskay Bertalan (19) és Kocsis Dominik (18) csereként léphettek pályára. Ami a tavaszi fordulók alapján nem meglepő, hogy újfent a Budafokban gyűjtötték a legtöbb játékpercet az U21-es fiatalok. Csakhogy az Újpest legyőzte Csizmadia Csaba csapatát, amelynek most már életbevágóan fontosak a pontok, mivel a tabellán éppen csak a vonal felett tartózkodik. A budafokiaknál Huszti András (20) és Csonka András (20) végig lehetőséget kapott, utóbbi azóta kihagyhatatlan eleme az együttesnek, amióta az kölcsönvette az FTC-től. De sem ők, sem pedig a Puskás-díjas Zsóri Dániel (20), Skribek Alen (19) és Zeke Márió (20) nem lehetett olyan boldog a mérkőzést követően, mint a lilák 20 éves fiatalja, Csongvai Áron, aki félig-meddig gólt szerzett a 2–0-s Újpest győzelemmel zárult összecsapáson (Nikola Mitrovics lövése megpattant a hátán, így hivatalosan övé lett a gól). A Budafokhoz hasonlóan a Zalaegerszeg sem rest bevetni a zöldfülűeket. Boér Gábor Németh Eriket (20) 90 percen keresztül, Papp Lászlót (20), Kovács Barnabást (18) és Németh Dánielt (17) pedig csereként szerepeltette. Utóbbival kapcsolatban nem árt megjegyezni, hogy korosztályos válogatott és a Magyar Futball Akadémián is az egyik legígéretesebb támadónak tartották, az idén télen szerződött a Honvédból a ZTE-hez. Látszik, hogy Zalaegerszegen a jövőt építik, csak közben egyre kérdésesebb, vajon túléli-e az együttes az idei évadot az első osztályban? Ami a Paksot illeti, ott is történtek váratlan események a 21 év alatti magyar futballistákra vonatkozóan. Az éppenséggel még nem keltett meglepetést, hogy a kölcsönvett Tamás Olivér (19) játszott anyaklubja, a Mol Fehérvár ellen. Egy fokkal nagyobbat szólt, hogy az NB I történetének első 2003-as születésű góllövője, Szendrei Ákos (18) ismét pályára lépett. De ami igazán meglepő, hogy az évadban először kapott lehetőséget a 20 éves Szabó Bálint, aki ezelőtt egyetlen mérkőzésen, a 2017/18-as kiírásban játszott az NB I-ben, ráadásul éppen a Videoton FC-ben (mert akkor még így hívták).

AZ U21-ES MAGYAR FIATALOK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 24. FORDULÓJÁBAN Csapatonként Budafok: 90+90+61+57+46=344 perc MTK: 90+86=176 ZTE: 90+30+19+19=158 Paks: 90+32+17=139 Bp. Honvéd: 90+24+9=123 PAFC: 65+25=90 Kisvárda: 64 Újpest: 33 Játékosonként Huszti András (Budafok): 90 perc Csonka András (Budafok): 90 Schön Szabolcs (MTK): 90 Németh Erik (ZTE): 90 Tamás Olivér (Paks): 90 Szendrei Norbert (Bp. Honvéd): 90 Mezei Szabolcs (MTK): 86 Komáromi György (PAFC): 65 Kovácsréti Márk (Kisvárda): 64 Zsóri Dániel (Budafok): 61 Skribek Alen (Budafok): 57 Zeke Márió (Budafok): 46 Csongvai Áron (Újpest): 33 Szendrei Ákos (Paks): 32 Papp László (ZTE): 30 Kiss Tamás (PAFC): 25 Bocskay Bertalan (Bp. Honvéd): 24 Németh Dániel (ZTE): 19 Kovács Barnabás (ZTE): 19 Szabó Bálint (Paks): 17 Kocsis Dominik (Bp. Honvéd): 9 Összesen: 1127 perc

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.