2021-03-27 12:36

Úszás: utánpótlás-aranyéremmel és korosztályos rekorddal ért véget a felnőtt országos bajnokság

A gyulaiak 16 éves versenyzője, Veres Laura révén 200 m gyorson megszületett az utánpótláskorúak egyetlen bajnoki címe, Kós Hubert (18) is „végre” dobogóra állhatott, míg Ugrai Panna (17) negyedszer lett harmadik a felnőtt úszó ob utolsó napján.

Nem lehetett panasz az utánpótláskorú úszók produkciójára a fővárosi Duna Arénában zajló felnőtt országos bajnokság első három napján, hiszen számos érmet nyertek a fiatalok. Az arany azonban hiányzott.

Veres Laurát megszorongatni sem lehetett 200 m gyorson Fotó: Derencsényi István/MÚSZ
Erre a szombati záró nap előtt a Gyulai Várfürdő 16 éves reménységének, Veres Laurának volt a legjobb esélye. Magabiztosan, az első idővel jutott tovább az előfutamból, majd – Késely Ajna távollétében – a döntőben sem bírták megszorongatni, 1:59.60-as idővel győzött. A fiúk első (egyetlen) dobogós helyezését az UTE 18 éves sportolója, Kós Hubert szállította, akinek már 200 m vegyesen meg lehetett volna az érem, ám attól a finálétól visszalépett. Két nappal később viszont 100 m pillangón délelőtt is nagyszerűen teljesített, s Milák Kristóf mögött Szabó Szebasztiánt lehajrázva második lett (51.61). A negyedik bronzérmét nyerte – ezzel a dobogós helyezések számát tekintve a legeredményesebb utánpótláskorú versenyzőnek mondhatja magát – a HÓD Úszó SE 17 éves versenyzője, Ugrai Panna, aki 50 m háton nem csupán harmadik lett, hanem korosztályos országos csúcsot is döntött (28.91).

Az utánpótláskorúak döntős eredményei a felnőtt úszó ob szombati napján: Férfiak 200 m gyors: 4. Mészáros Dániel (17, FTC) 1:50.30 800 m gyors: 6. Sárkány Zalán (18, Kőbánya SC) 8:10.46, 7. Betlehem Dávid (18, Balaton ÚK) 8:11.87, 8. Gálicz László (17, FTC) 8:12.36 50 m mell: 7. Nagy Zoltán (18, Mezőtúr) 29.18 50 m hát: 7. Nell Olivér (18, Stamina TK) 26.35 100 m pillangó: 2. Kós Hubert (18, UTE) 51.61, 8. Pető Bence (18, Csongrád) 54.12 Nők 200 m gyors: 1. Veres Laura (16, Gyula) 1:59.60, 4. Pádár Nikolett (15, Szeged) 2:02.80, 7. Fábián Bettina (17, Szeged) 2:05.80 1500 m gyors: 4. Fábián Bettina (17, Szeged) 16:51.12, 6. Csulák Lia (16, Érd) 16:54.53 50 m mell: - 50 m hát: 3. Ugrai Panna (17, HÓD Úszó SE) 28.91, 5. Komoróczy Lora Fanni (Bálinti ÚE) 29.46 100 m pillangó: 4. Ugrai Panna 59.94

További korosztályos hírek ÚSZÁSBAN a sportági aloldalunkon.