2024. május 17.

Atlétika

2021-06-27 16:54

Atlétika: Molnár Janka U23-as csúccsal védte meg a bajnoki címét 400 méter gáton

A 20 éves Molnár Janka a saját U23-as csúcsát megjavítva védte meg a bajnoki címét 400 méteres gátfutásban.

Az atléták idei felnőtt országos bajnoksága sem múlik el korosztályos hazai rekord nélkül: a Debrecenben zajló viadal női 400 méteres gátfutószámában a Budafoki MTE 20 éves kiválósága, Molnár Janka javította meg a saját U23-as csúcsát.

Molnár Janka U23-as csúccsal védte meg a bajnoki címét 400 m gáton Forrás: MASZ
A címvédő Molnár remekül osztotta be az erejét az egy körön, így a végén sikerült ritmust váltania, és lehajráznia legnagyobb riválisát, Mátó Sárát. Bartha Attila tanítványa végül 56.03 másodperces időeredménnyel nyert Mátó (57.05) és Mohai Regina (59.14) előtt. A korábbi U23-as csúcs 56.17 másodperc volt – ezt Molnár június elején a Magyar Nagydíjsorozat első, tatabányai állomásán futotta. „Nagyon jó volt a verseny, majdnem minden úgy sikerült, ahogyan szerettük volna az edzőmmel – mondta a győztes. – Még így is volt benne pár hiba. Örültem, hogy végre Sárival együtt versenyeztem, mert sajnos az U23-as országos bajnokságon nem tudtam rajthoz állni. Sokat jelentett, hogy ő is itt volt, mert ha egyedül futok, akkor nem lett volna ilyen az időeredmény. A csúcsnak örülök, de kicsit azért bosszantó, hogy nagyon kevés kellett volna az ötvenhaton belülihez, viszont lesz még verseny. Azok közül a legfontosabb az U23-as Európa-bajnokság lesz.” Molnár futása után folytatták a korosztályos csúcsdöntést a fiatalok. A PVSK színeiben versenyző 17 éves Garamvölgyi Petra 420 centivel, új U20-as hazai rekorddal lett második Klekner Hanga (425 cm) mögött rúdugrásban. További korosztályos hírek ATLÉTIKÁBAN a sportági aloldalunkon.