2021-07-01 20:55

Vízilabda: az oroszokat is magabiztosan verték az U15-ös lányok a szentesi Eb-n

A Sike József irányította magyar leányválogatott a 10-3-as második félidővel végül 15-8-ra nyert Oroszország ellen, így pénteken 18 órától Hollandia ellen vívhatja meg a negyeddöntőjét a szentesi U15-ös vízilabda Európa-bajnokságon – írja a waterpolo.hu.

A görögök és a horvátok legyőzése után az oroszokat is felülmúlta a magyar U15-ös leány vízilabda-válogatott a csoportkörben a Szentesen zajló Európa-bajnokságon.

A magyar csapat a hollandokkal találkozik majd a negyeddöntőben Fotók: Vidovics Ferenc/Szentesi Mozaik
Az MVLSZ tájékoztatása szerint az Oroszország elleni csoportdöntő első félideje úgy alakult, ahogy a legtöbben várták: kiegyensúlyozott csata zajlott a vízben, amit az 5-5-ös részeredmény is hűen tükrözött. Fordulás után azonban a magyar csapat állva hagyta ellenfelét, ellenállhatatlan támadójátékkal 10-3-as szakaszt produkált, és így roppant magabiztosan, 15-8-ra győzte le riválisát. A kemény ütközetben Hajdú Kata és Tiba Panna egyaránt négy gólt jegyzett, de igazán a csapatjátékot érdemes talán kiemelni. Tekintettel arra, hogy a másik csoportban Izrael 9-8-ra legyőzte Hollandiát, a Sike József irányította válogatottra a hollandok várnak a pénteki negyeddöntőben.

LEÁNY U15-ÖS EURÓPA-BAJNOKSÁG, SZENTES B csoport, 3. mérkőzés Oroszország-Magyarország 8-15 (2-3, 3-2, 1-5, 2-5) Gólszerzők: Shigina K. 3, Makarova 2, Zubova 2, Shigina A. 1, ill. Hajdú K. 4, Tiba P. 4, Lendvai Z. 3, Kardos L. 1, Lendvai N. 1, Varró E. 1, Sóti L 1 (Teljes jegyzőkönyv: itt) Következik - Negyeddöntő Július 2., péntek Spanyolország-Horvátország, 12:00 Olaszország-Görögország 14:00 Oroszország-Izrael, 16:00 Magyarország-Hollandia, 18:00 A magyar válogatott kerete Kapusok: Torma Luca (Győr) Varga Nóra (Szentes) Mezőnyjátékosok: Bereczki Luca (BVSC) Gulyás-Oldal Emma (FTC) Hajdú Kata (UVSE) Horváth Zsófia Szentes Kardos Dominika (Dunaújváros) Kardos Laura (Dunaújváros) Kiss Patrícia (BVSC) Lendvai Natasa (KSI) Lendvay Zoé (UVSE) Sóti Lili (Tatabánya) Tiba Panna (UVSE) Varró Eszter OSC Zantleitner Helga (Tatabánya) Szakmai stáb: Biros Péter szövetségi kapitány dr. Sike József vezetőedző Zantleitner Krisztina edző Soós Ildikó edző Csicsáky Vince videós

További korosztályos hírek VÍZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.