2021-07-08 20:39

Úszás: Betlehem Dávid ujjhegynyivel maradt le az aranyról 1500 m gyorson a római junior Eb-n

Nem múlt el a csütörtöki nap sem magyar érem nélkül a római junior úszó Európa-bajnokságon: Betlehem Dávid 1500 m gyorson nagy hajrával ezüstérmet nyert mindössze hat századmásodperccel lemaradva az első helyről.

Vitán felül áll, hogy utazott már el a mostaninál erősebb magyar úszócsapat is junior Európa-bajnokságra, de az sem kétséges, hogy a római Eb-n szereplő garnitúra napról napra kihozza magából a maximumot.

Forrás: MOB
Forrás: MOB
Az első két nap váltósikerei (leány 4x200 m gyors arany-, mix 4x100 m gyors ezüstérem) ezúttal Betlehem Dávid vállalta magára a főszerepet. A májusi, budapesti Eb-n nyílt vízen a váltóval bronzérmet nyert 18 éves sportoló 1500 m gyorson már szerdán délelőtt ígéretesen úszott, és a második legjobb idővel került be a csütörtöki fináléba. A futam elején a két török, Aslan és Kilavuz elhúzott, őket követte tisztes távolból többek között a magyar fiú is. Ahogyan közeledett a hajrá, Betlehem folyamatosan zárkózott fel, Aslant meg is előzte, ám úgy tűnt, Kilavuzt nem fogja tudni utolérni. Aztán jött az utolsó ötven, amelyen egészen elképesztő 26.90-es részidőt teljesített, óriásit hajrázott, ám a török hat századmásodperccel így is jobb volt. Ezzel maradt a nagyszerű, ám alighanem – az arany közelsége miatt – egyelőre kicsit fájó ezüstérem. Érmes reményekkel várhattuk a 200 m pillangó fináléját is, ám Nyirádi Réka és Csulák Lia sem jutott be 2:11 alá, így az előbbi negyedik, az utóbbi pedig az ötödik helyen zárt. Szintén pontszerzőként tempózott a célba 100 m háton Ugrai Panna, valamint a Balogh Levente, Kardos Dániel, Ugrai, Molnár Dóra összeállítású mix 4x100 m-es vegyesváltó is. Ami a középdöntőket illeti, 200 m gyorson minden ok megvan a bizakodásra, hiszen Veres Laura az első, Pádár Nikoletta pedig a második idővel lett finalista, 50 m háton pedig az ötödik idővel jutott a legjobb nyolcba Nell Olivér.

A harmadik nap magyar érdekeltségű döntői: Fiúk. 1500 m gyors: 2. Betlehem Dávid 15:02.28 Lányok. 100 m hát: 6. Ugrai Panna 1:01.77; 200 m pillangó: 4. Nyirádi Réka 2:11.05, 5. Csulák Lia 2:11.83 Mix. 4x100 m vegyes: 5. Magyarország (Balogh Levente, Kardos Dániel, Ugrai Panna, Molnár Dóra) 3:55.57 A középdöntőkben: Fiúk. 50 m hát: Nell Olivér 25.88 – a döntőbe jutott; 100 m pillangó: Nagy Dániel 53.97 – nem jutott tovább, Pető Bence 54.03 – nem jutott tovább Lányok. 200 m gyors: Pádár Nikoletta 1:59.51 – a döntőbe jutott, Veres Laura 1:59.03 – a döntőbe jutott

További korosztályos hírek ÚSZÁSBAN a sportági aloldalunkon.