2021-07-14 21:33

Kosárlabda: az izraeliek sem jelentettek akadályt az U20-as női válogatottnak

Az U20-as női kosárlabda-válogatott a soproni Challenger-torna harmadik játéknapján a végjátékban hátrányból fordítva nyert az izraeliek ellen.

Az írek és a szerbek legyőzése után ezúttal az izraeliek következtek az U20-as női kosárlabda-válogatottnak a Sopronban zajló hatcsapatos, európai Challenger-tornán. Esélyeshez méltón a hazaiak kezdtek jobban, Wentzel Nóra három triplával és összesen 11 ponttal rukkolt elő a nyitó tízpercben, amelynek köszönhetően 21-15-re vezettek is a lányok. Ezután a második játékrészben jóval csekélyebb volt a ponttermés a felektől (9-9), de a gyengébb támadójáték ellenére a magyarok előnnyel (30-24) mehetett a nagyszünetre.

A harmadik mérkőzését is megnyerte az U20-as női válogatott Sopronban Fotó: Tóth Zsombor / FIBA.Basketball
Azonban a Gáspár Dávid vezette alakulatnak a fordulást követően sem akart igazán összeállni a támadójáték, eközben viszont az izraeli gárda megtalálta a maga ritmusát, minek következtében a záró negyednek már 46-41-es előnnyel vághattak neki. A soproni közönség támogatását élvező magyar csapat a véghajrára megrázta magát, és Mányoky Réka, illetve Varga Alíz vezérletével hátrányból fordítva kiharcolta a győzelmet. A 61-56-os diadallal három mérkőzés után továbbra is százszázalékos a válogatott. A magyarok legközelebb pénteken 19:30-kor az csehek ellen lépnek pályára a soproni Novomatic Arénában.

FIBA U20-as női európai Challenger-torna, harmadik játéknap, Sopron, Novomatic Aréna Magyarország–Izrael 61-56 (21-15, 9-9, 11-22, 20-10) Angyal 7/3, Varga A. 16, Mányoky 10/9, Kiss 4, Wentzel 16/9 Csere: Budácsik 1, Horváth 2, Boros, Varga S., Vári, Szirony, Tóth 5.

További korosztályos hírek KOSÁRLABDÁBAN a sportági aloldalunkon.