Kézi: csütörtökön kezd az U19-es Eb-n a fiúválogatott, amely akár az éremszerzésről is álmodozhat
A svédekkel, a spanyolokkal és az izraeliekkel találkozik az ifjúsági fiú kézilabda-válogatott a horvátországi korosztályos Eb csoportkörében. Az elsődleges feladat, hogy ebben az erős kvartettben az első két helyen végezzen, utána következhetnek a nagyobb célok.
„A lányok példáját követve szeretnénk végre mi is éremmel hazatérni egy világversenyről” – mondta néhány héttel ezelőtt az ifjúsági fiú kézilabda-válogatott szövetségi edzője, Kárpáti Krisztián, aki egyébként az eggyel idősebb korosztállyal a két évvel ezelőtti U19-es vb-n megszerzett ötödik hellyel az utóbbi évek legjobb eredményét produkálta a férfiszakágban.
És egyébként, ha figyelembe vesszük, valószínűleg tényleg a korábbiaknál nagyobb esély nyílik arra, hogy a magyar válogatott a legjobb négy közé kerüljön a fiúk mezőnyében is. Részint azért, mert a mezőny kiszámíthatatlanabb, mint általában – a koronavírus-járvány miatt az utóbbi időszakban nagyon kevés nemzetközi mérkőzést játszottak a csapatok, valószínűleg csak a horvátországi Európa-bajnokságon derül ki pontosan, melyik ország, milyen játékerőt képvisel.

A magyar válogatott Eb-programja: augusztus 12., csütörtök 18:30 Svédország–Magyarország augusztus 13., péntek 20:30 Magyarország–Spanyolország augusztus 15., vasárnap 20:30 Magyarország–Izrael
További korosztályos híreink KÉZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.