Kézi: egy-egy megmozduláson múlott a fényesebb szereplés az U19-es fiú Európa-bajnokságon
A svédek és spanyolok elleni vereség után a nyolc közé kerülés nem sikerült a magyar válogatottnak, amely utána hibátlan sorozatot produkálva a kilencedik helyet szerezte meg az U19-es fiú kézilabda Európa-bajnokságon. Kárpáti Krisztián szövetségi edzőt kérdeztük.
– Az első két – egyben legfontosabb – mérkőzés minimális különbséggel ment el. Hogyan élte meg a csapat a fájó vereségeket?
– Természetesen tudtuk, hogy az első meccsek meghatározzák a további sorsunkat. A svédek ellen a kezünkben volt a találkozó, aztán az utolsó másodpercben kapott góllal kikaptunk. Utána nehéz volt a spanyolokra koncentrálni, sajnos az első két mérkőzés így sikerült, nagyon sajnáltam a csapatot.
A magyar válogatott kerete: Kapusok: Lakatos Krisztián (Pick Szeged), Palasics Kristóf (Telekom Veszprém), Takács Ákos (NEKA) Mezőnyjátékosok: Bodócs Andrej (NEKA), Fazekas Gergő (Veszprémi KKFT), Ilics Zoran (Telekom Veszprém), Imre Bence (FTC), Karai Miklós (FTC), Kovács Bence (Balatonfüred), Lukács Péter (Telekom Veszprém), Ónodi-Jánoskúti Máté (FTC), Papp Tamás (NEKA), Pergel Andrej (Telekom Veszprém), Radvánszki Zsolt (NEKA), Rea Barnabás (Pick Szeged), Sisa Erhárd (Telekom Veszprém), Szilágyi Benjámin (Pick Szeged), Temesvári Gábor (NEKA) A magyar válogatott eredményei a horvátországi Eb-n: Csoportkör: –Svédország 35–36, –Spanyolország 27–29, –Izrael 35–27 Alsóházi középdöntő: –Olaszország 28–21, –Szerbia 31–26 A 9-12. helyért: –Norvégia 28–21 A 9. helyért: –Franciaország 35–25 Az Európa-bajnokság végeredménye: Az első nyolc hely sorsa vasárnap dől el. 9. MAGYARORSZÁG 10. Franciaország 11. Norvégia 12. Olaszország 13. Szerbia 14. Izrael 15. Oroszország 16. Ausztria
További korosztályos híreink KÉZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.