2024. május 11.

2021-09-12 18:15

Vízilabda: győzelemmel kezdett a fiúválogatott az U17-es Eb-n

A magyar U17-es fiú vízilabda-válogatott bemutatkozásként két góllal győzte le az oroszokat a korosztály máltai Európa-bajnokságán.

Nagyszerű rajtot vett a magyar U17-es fiú vízilabda-válogatott a korosztály máltai Európa-bajnokságán, hiszen Kiss Csaba együttese rögtön 5–0-s rohammal lepte meg az orosz csapatot a C csoport mérkőzésén.

Vasárnap kezd az U17-es válogatott az Eb-n Forrás: MVLSZ
A folyatásban kezdtek magukra találni az oroszok, és a második negyedben két gólra meg is közelítették a magyarokat (6–4), komolyabb veszélyben nem forgott Gaszt Rolandék biztos vezetése. A harmadik felvonásban megint ellépett a magyar válogatott, a négygólos előnyét pedig a meccs végére kettőre adta, így 13–11-re nyerte meg a találkozót. Az összecsapás legeredményesebb magyar játékosa Nagy Ákos lett négy góllal. A fiúk hétfőn azzal a fehérorosz gárdával találkoznak, amelyik a csoport másik mérkőzésén 18–9-re kapott ki a németektől.

FIÚ U17-ES EB, MÁLTA Oroszország–Magyarország 11–13 (2–6, 2–1, 3–4, 4–2) Gólszerzők: Nagy Á. 4, Szalai 3, Barics 2, Bede 2, Gaszt, Mészáros B. Csoportbeosztás A-csoport: Olaszország, Montenegró, Hollandia, Ukrajna B-csoport: Horvátország, Spanyolország, Málta, Románia C-csoport: Fehéroroszország, Németország, Magyarország, Oroszország D-csoport: Georgia, Görögország, Szerbia, Törökország A magyar válogatott csoportmérkőzései 2021. szeptember 12., vasárnap: Oroszország–Magyarország 11–13 2021. szeptember 13., hétfő: Fehéroroszország–Magyarország, 10:20 2021. szeptember 14., kedd: Németország–Magyarország, 13:00 A magyar U17-es válogatott kerete: Kapusok: Csite Loránd, Gyapjas Viktor Mezőnyjátékosok: Balogh Botond, Barics Bence, Bede Marcell, Gaszt Roland, Ionescu Erik, Iriczfalvi Gabor, Kis Ferenc Ágoston, Mészáros Balint, Nagy Ákos, Szalai Péter, Szécsi Marcell, Szépfalvi Gergely, Varga Vince Szövetségi kapitány: Cseh Sándor. Szövetségi vezetőedző: Kiss Csaba. Edző: Lehmann István. Kapusedző: Bisztritsányi Dávid

További korosztályos hírek VÍZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.