Ökölvívás

2021-09-27 18:07

Ökölvívás: dupláztak a Buza ikrek a büki ifjúsági országos bajnokságon

A múlt hét második felében Bük adott otthont a magyar ifjúsági ökölvívó-bajnokságnak, amelyen húsz számban hirdettek győztest.

A sűrű tavaszi események után utánpótláskorú ökölvívóink is megkezdték az őszi szezont. A sort az ifjúságiak magyar bajnoksága nyitotta, amelyen számos, korosztályos világversenyen már bizonyított bunyós mérette meg magát.

A Buza testvérek remekeltek az ifi ob-n Forrás: Fitt-Box Egyesület
A négynapos viadalnak a Vas megyei Bük adott otthont, csütörtöktől szombatig vívták a kieséses mérkőzéseket, míg vasárnap következtek a döntők. A fiúk mezőnyében tizenhárom, a lányok között hét súlycsoportban hirdettek győztest. Érdekesség, hogy egy testvérpár mindkét tagja aranyérmet nyert. Az egyaránt a kőszegi Fitt-Box egyesület színeiben versenyző Buza Rafael a 63, Buza Rómeó pedig a 67 kilogrammosok viadalán diadalmaskodott.

A büki ifjúsági ökölvívó ob győztesei: Fiúk. 48 kg: Bernáth Imre, 51 kg: Énekes Dominik, 54 kg: Kovács Kruzító, 57 kg: Rózsavölgyi Márk, 60 kg: Római Ruben, 63 kg: Buza Rafael, 67 kg: Buza Rómeó, 71 kg: Krekó Dániel, 75 kg: Simon Márkó, 80 kg: Lakatos Kevin, 86 kg: Beri Kevin, 92 kg: Szabados Béla, +92 kg: Bogdalik Bence Lányok. 48 kg: Mezei Petra, 52 kg: Kovács Laura, 54 kg: Megyeri Barbara, 57 kg: Varga Beáta, 60 kg: Dobos Rebeka, 63 kg: Gurubi Dóra, 75 kg: Varga Boglárka

További korosztályos hírek ÖKÖLVÍVÁSBAN a sportági aloldalunkon.