Sportlövészet

2021-10-03 21:01

Sportlövészet: Hammerl Soma junior-világbajnok lett Peruban!

A 19 éves puskás Hammerl Soma aranyérmet szerzett a sportlövők perui junior-világbajnokságának 50 méteres fekvő versenyszámában.

Miután szombaton a Dénes Eszter, Horváth Lea, Mészáros Eszter alkotta légpuskás leánytrió 16:14-re győzte le az indiaiakat a sportlövők limai junior-világbajnokságának csapatdöntőjében, vasárnap újabb magyar diadal született Peru fővárosában.

Hammerl Soma junior-világbajnok lett Peruban Forrás: MSSZ
Ezúttal az UTE 19 éves puskás kitűnősége, Hammerl Soma lőtt kivételes formában, és nyerte meg az 50 méteres fekvő versenyszámot. Az 1964-es tokiói olimpia bajnoka, a Nemzet Sportolója, dr. Hammerl László, valamint a világ- és Európa-bajnok Joó Éva fia az egész viadal alatt meggyőző teljesítményt nyújtott, és végül 623.4 körrel nyert aranyérmet a cseh Jiri Privratsky (622.9) és a német Max Braun (621.5) előtt. Kissné Oroszi Edit tanítványa mellett további két magyar érdekeltje volt a megméretésnek, Török Ferenc a 12. (616.5), Kiss Viktor a 24. (607.0) helyen zárt. A fiúkat a lányok követték ugyanebben a versenyszámban. Magyar ígéret ezúttal nem járt az érem közelében, a világbajnoki címet a német Anna Janssen szerezte meg 623.3 körrel. Mészáros Eszter a 11. (617.1), Dénes Eszter a 14. (615.9), Bajos Gitta a 17. (615.0) helyen végzett. A részletes eredmények ITT érhetők el. További korosztályos hírek SPORTLÖVÉSZETBEN a sportági aloldalunkon