2021-10-03 20:40

Úszás: Kós Hubert ezüst- és bronzérmet nyert a berlini vk-versenyen

Pályafutása első felnőtt vk-érmeit nyerte a 18 éves Kós Hubert. Az olimpikon úszó 400 m vegyesen második, 200 m pillangón harmadik lett Berlinben.

Kós Hubert megszerezte első vk-érmeit Fotó: Derencsényi István/MÚSZ
Nagyszerűen teljesített az UTE 18 éves úszója, Kós Hubert a berlini világkupaversenyen: 200 m vegyesen ugyan éppen csak lemaradt a dobogóról (1:54.59), 200 m pillangón már megvolt neki a harmadik hely (1:53.97). Aztán nem sokkal később a 4x50 m-es mix gyorsváltóval is bronzérmet nyert, csakúgy, mint klubtársa, a 17 éves Nyirádi Réka. Vasárnap még erre is rátett egy lapáttal, amikor 400 m vegyesen ezüst került a nyakába (4:09.49). A jövő héten következik a vk-sorozat budapesti állomása, amelyen természetesen Kós és Nyirádi is rajthoz áll. További korosztályos hírek ÚSZÁSBAN a sportági aloldalunkon.