2021-10-07 19:53

Úszás: Kós Hubert aranyérmet nyert 200 m háton a budapesti felnőtt vk-versenyen

A múlt heti, berlini érmek után a Duna Arénában megszerezte első győzelmét a felnőtt világkupa-sorozatban az UTE 18 éves úszója, Kós Hubert, aki nagy meglepetésre diadalmaskodott 200 m háton.

Ahogyan az várható volt, már a nyitó napon remekül szerepeltek a magyar versenyzők a budapesti Duna Arénában zajló úszóvilágkupa-viadalon. Ugyanakkor ahogyan az nem volt várható az első hazai győzelmet egy utánpótláskorú versenyző szállította.

Kós Hubert nyerte a 200 m hátat a budapesti vk-versenyen Forrás: Magyar Úszó Szövetség
Az UTE 18 éves sportolója, Kós Hubert csupán a hetedik legjobb idővel jutott be az esti fináléba, amelyben viszont az egyes pályáról meglepte a teljes mezőnyt, és kicsit még saját magát is. A múlt heti berlini állomáson nyert ezüst- és bronzérem után ezúttal 200 m háton aranyat vihet haza; az 1:52.79-es több mint hat tizedmásodperccel megjavította az egyéni legjobbját. „Győzelemre nem számítottam, előzetesen a második-harmadik helyben reménykedtem. De szerencsére nagyon jól sikerült az úszást, boldog vagyok, hogy hazai közönség előtt nyertem meg az első világkupa-aranyérmemet.” Kóson kívül még két fiatal magyar versenyző szerepelhetett az esti programban: Ábrahám Lilla 400 m gyorsan, Ugrai Panna pedig 100 m vegyesen lett nyolcadik.

Az utánpótláskorú versenyzők döntős eredményei a budapesti úszóvilágkupa-verseny első napján: 400 m gyors: Ábrahám Lilla Minna (15 éves) – 8. helyezett (4:10.67) 200 m hát: Kós Hubert (18) – 1. (1:52.79) 100 m vegyes: Ugrai Panna (17) – 8. (1:01.09)

További korosztályos hírek ÚSZÁSBAN a sportági aloldalunkon.