Vízilabda: fölényes sikerrel kezdte az U20-as vb-t a női juniorválogatott

A magyar női U20-as vízilabda-válogatott az üzbégek elleni fölényes sikerrel kezdte a korosztály izraeli világbajnokságát

A várakozásoknak megfelelően a magyar női U20-as vízilabda-válogatott könnyed sikerrel kezdett a korosztály Izraelben zajló világbajnokságának D csoportjában.

Fölényes sikerrel kezdte az U20-as vb-t a női juniorválogatott Forrás: MVLSZ
Varga Tamás együttese a vasárnapi esti rajton az üzbégekkel találkozott. A magyarok góljainak sorát a csapatkapitány Peresztegi-Nagy Kinga nyitotta meg ötméteresből, majd az első negyed végén már 6–0 állt az eredményjelzőn. A lányok igyekeztek látványosan is játszani, Baksa Vanda nagyszerű ejtésgólja után Peresztegi-Nagy is bemutatott egy hasonlót az első nyolc percben, és hogy az üzbégek nem igen tudtak mit kezdeni a magyar támadásokkal, jelzi, az egyik játékosuk már ebben a periódusban kipontozódott. A második játékrészben csak növelte előnyét a válogatott, amely jól is védekezett: az üzbég próbálkozásoknak Kakas Krisztina, a blokk vagy kapufa állta az útját. A félidőben 9–0-ra ment a csapat, a harmadik felvonás végén pedig már tizenöt gólos volt az előny (15–0). A bírók ettől függetlenül szépen osztogatták az üzbégeknek is a fórokat – Telek Dorottyának a harmadik negyedben ért véget a meccs –, és a sokadik emberelőnyét a negyedik nyolc percben gólra is váltotta az ellenfél. Több babér azonban már nem termett az üzbégeknek, a magyar lányok a meccs végén még javítottak a gólkülönbségen, és 22–1-re nyerték meg a mérkőzést. Bár a magyar csapat több lehetőséget is elpuskázott a vendégkapu előtt, az összecsapás remek bemutatkozás volt a vébén. A meccs embere a 6 gólig jutó Peresztegi-Nagy Kinga lett, és érdekesség, hogy a válogatott minden mezőnyjátékosa betalált legalább egyszer az üzbég kapuba. A csoport másik meccsén az oroszok 19–4-re győzték le a brazilokat, a magyarok tehát csoportelsőként várják a második forduló mérkőzését: hétfőn 15 órától a brazilok következnek.

NŐI U20-AS VILÁGBAJNOKSÁG, NETANYA D csoport, 1. mérkőzés Magyarország−Üzbegisztán 22−1 (6−0, 3−0, 6−0, 7−1) Gólszerzők: Peresztegi-Nagy 6, Baksa, Petik 3-3,  Kudella, Dömsödi 2-2, Aubéli, Telek, Tátrai, Valentin, Szegedi, Pőcze A magyar U20-as vb-csapat: Kapusok: Kakas Krisztina, Neszmély Boglárka Mezőnyjátékosok: Aubéli Tekla, Baksa Vanda, Dömsödi Dalma, Kudella Panna, Peresztegi-Nagy Kinga, Petik Panna, Pőcze Panna, Szegedi Panna, Tátrai Szonja, Telek Dorottya, Valentin Kamilla Szakmai stáb: Biros Péter – szövetségi kapitány; Varga Tamás – szövetségi edző; Lukács Dénes – edző; Béres Gerely – kapusedző; Tóth Andrea – erőnléti edző; dr. Zamodics Márk – doktor; Szakmáry Attila – masszőr A világbajnokság csoportbeosztása: A-csoport: Görögország, Szlovákia, Olaszország, Németország B-csoport: Dél-Afrikai Köztársaság, Franciaország, Hollandia, Spanyolország C-csoport: Izrael, Argentína, Szerbia, Peru D-csoport: Brazília, Magyarország, Oroszország, Üzbegisztán A magyar válogatott mérkőzései: Október 10., 19:30: Magyarország−Üzbegisztán 1−22 Október 11., 15:00: Brazília−Magyarország Október 12., 11:00: Magyarország−Oroszország

További korosztályos hírek VÍZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.