2021-10-26 09:02

Labdarúgás: fiatal epizódszereplők és debütáns az NB I-ben

A labdarúgó NB I 10. fordulójában a 2001-es vagy fiatalabb magyar játékosok összesen 519 percet töltöttek a pályán, ami jóval kevesebb az előző kör eredményétől.

A 2001-es vagy attól fiatalabb játékosokat tekintve az előző körhöz képest majdnem megegyezik azok száma, akik lehetőséget kaptak edzőiktől a bizonyításra a labdarúgó NB I 2021-2022-es évadának 10. fordulójában: míg bő egy hete 13, addig legutóbb 12 fiatalt dobtak be a mesterek. A nagyobb eltérés a percek összegében mutatkozik, ugyanis az több mint 300-al csökkent. A Ferencváros–MTK Budapest örökrangadón nem született gól, és míg a hazaiaknál nem küldtek pályára fiatal magyar labdarúgót, addig a vendégeknél öten is lehetőséghez jutottak: Varju Benedek (20) végig a pályán volt, Vancsa Zalán (16), Kocsis Bence (20), Kosznovszky Márk (19) és Kata Mihály (19) a mérkőzés utolsó negyedében szállt be.

A 16 éves Bakti Balázs (fehérben) első NB I-es mérkőzésén lépett pályára Forrás: Puskás Akadémia
Sorozatban harmadik győzelme mellett debütánst is ünnepelhetett a Puskás Akadémia: a DVSC-t idegenben simán verő (0–3) felcsútiaknál a hajrában a 16 éves Bakti Balázs első ízben állt be felnőtt NB I-es mérkőzésen. Rajta kívül csapattársát, Komáromi Györgyöt (19), illetve a debreceni Baráth Pétert (19) is figyelhettük. A zalaegerszegiek a Gyirmót csapatát fogadták a nyitómeccsen, és mindkét együttesben jól megszokott fiatalokat láthattunk: a hazaiaknál Skribek Alen (20), a vendégeknél Radics Márton (19) kapott nagyjából 80 percet a bizonyításra. A ZTE – Skribek vezérletével, aki két gólpasszt adott – otthon tartotta mindhárom pontot (2–1), amivel sorozatban a harmadik sikerét könyvelhette el. A Paksi FC a listavezető Kisvárdával játszott 2–2-es döntetlent. Az együttesek nem csak a gólokat, hanem a pályára küldött ifjú labdarúgókat tekintve is ugyanannyit mutattak fel az összecsapáson: a paksiaknál Tamás Olivér (20), a várdaiaknál Czérna Erik (18) állt be a második játékrészben. A Budapest Honvéd-Mezőkövesd (2–3) és az Újpest-Mol Fehérvár (1–0) találkozókon nem lépett pályára 2001-es vagy fiatalabb magyar játékos, egy utánpótláskorú labdarúgó azonban fontos gólt szerzett az újpestiek színeiben, Csongvai Áron (20) találata ugyanis az első győzelmüket jelentette az őszi szezonban.

A 2001 VAGY AZUTÁN SZÜLETETT MAGYAR FIATALOK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 2021-2022-ES ÉVADÁNAK 10. FORDULÓJÁBAN: Csapatonként MTK: 96+18+10+10+1=135 perc Gyirmót FC: 80 perc Zalaegerszegi TE: 82 perc Paksi FC: 20 perc DVSC: 95 perc Puskás Akadémia: 84+11=95 perc Kisvárda: 12 perc Játékosonként Skribek Alen (ZTE): 82 perc Kosznovszky Márk (MTK Budapest): 10 perc Vancsa Zalán (MTK Budapest): 18 perc Radics Márton (Gyirmót FC): 80 perc Baráth Péter (DVSC): 95 perc Tamás Olivér (Paksi FC): 20 perc Komáromi György (Puskás Akadémia): 84 perc Varju Benedek (MTK Budapest): 96 perc Kocsis Bence (MTK Budapest): 10 perc Kata Mihály (MTK Budapest): 1 perc Czérna Erik (Kisvárda): 12 perc Bakti Balázs (Puskás Akadémia): 11 perc ÖSSZESEN: 519 perc

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.