Tornasportok

2021-11-08 13:28

Torna: magyar éremeső a brnói Olimpiai Reménységek Versenyén

Egyéni összetettben, csapatban és a szerenkénti finálékban egyaránt remekelt a magyar fiú és leány utánpótlás-tornászválogatott a Brnóban megrendezett kétnapos Olimpiai Reménységek Versenyén, ahol a mieink összesen huszonegy érmet szereztek.

Szombaton és vasárnap Csehországban, Brnóban szerepelt a magyar tornautánpótlás színe-java, ugyanis az Olimpiai Reménységek Versenyét tartották – írja beszámolójában a magyar szövetség. A lányok mezőnyében a Balázs Kíra, Balzsay Hanna, Czifra Lili, Makai Lilla, Mayer Gréta, Peresztegi Nóra összeállításban utaztak ki a megmérettetésre, ahol a csapatversenyt nagy fölénnyel nyerték meg (197.100 ponttal zárt a magyar egység, 190.650 pontja lett a második cseh csapatnak). Az egyéni összetettben Peresztegi Nóra (49.450) diadalmaskodott, Czifra Lili (48.050) pedig a harmadik lett. A második napon a szerenkénti finálékat tartották, ahol szintén kiemelkedtek a mieink: Balázs Kíra ugráson (13.225) és talajon (12.100) szerzett ezüstérmet, felemáskorláton, gerendán és talajon pedig magyar aranynak örülhettünk, a fenti szersorrendben Makai Lilla (13.225), Peresztegi Nóra (12.675) és Mayer Gréta (12.650) győzött.

Forrás: gymfed.cz
A korosztályos fiú tornászok sem akartak elmaradni a lányok teljesítményétől: a Varga Botond, Ujvári Benedek, Mentovai István, Juhász Balázs, Molnár Botond, Závory Szilárd összeállítású csapat 304.650 ponttal szintén megnyerte a csapatversenyt. Az egyéni összetettben is remekeltek a fiúk, ugyanis az első három helyen magyar versenyző osztozott: Závory Szilárd (77.100), Molnár Botond (76.400), Juhász Balázs (75.100). A szerenkénti finálékat tekintve csak lólengésen nem született magyar érem. Závory Szilárd talajon (13.200) és gyűrűn (12.950) sem talált legyőzőre, emellett korláton(12.500) és nyújtón (12.705) második helyet szerzett. Molnár Botond ugráson első (14.150), gyűrűn második (12.900) nyújtón (12.400) harmadik hellyel gazdagodott. Mentovai István talajon (13.000) és ugráson (13.825) nyert ezüstérmet. A fiúutánpótlás szövetségi kapitány, Puskás Jenő így értékelt a viadal után. „Végre tudtunk versenyezni nemzetközi szinten, nagyon hasznos volt, azt gondolom, ez a legfontosabb. Jól tornáztak, magabiztosak voltak a versenyzők. Kis hibák voltak, de sok új elemet próbáltak a fiúk. Jó anyagerős gyakorlatok voltak, tetszett, amit láttam, a lólengést leszámítva." Jordanov Zoltán a női utánpótlás szakmai igazgatója hasonlóan nyilatkozott a Brnóban látottakról. „Nagyon magabiztos, jó tornát mutattak be a lányok, azt hiszem, ezt láthatjuk az eredményeken is. Igazi csapatként, nagyon jól mozogtak, tényleg csak szuperlatívuszokban tudok beszélni a teljesítményükről." További korosztályos hírek TORNASPORTOKBAN a sportági aloldalunkon.