2021-11-28 11:22

Kézilabda: a NEKA nyerte a fiatal csapatok rangadóját a férfi NB I-ben

Idegenben verte a sok utánpótláskorúval felálló NEKA a szintén fiatalokra építő Fejér-B.Á.L. Veszprém együttesét a férfi kézilabda NB I 10. fordulójában.

Megszerezte az ötödik (első idegenbeli győzelmét) az újonc és fiatalok sorával felálló NEKA a férfi kézilabda NB I-ben. A balatonbogláriak a félidei három gólos előnyüket (12-9) megtartották, és 32-29-re megnyerték az összecsapást.

Forrás: neka.hu
A találkozó után így értékelt vezetőedzőjük, Sótonyi László: „Örömteli, hogy a kézilabdázás játszotta a főszerepet, nem kellett arra koncentrálni, hogy sérülés nélkül megússzuk ezt az összecsapást. Fontos felmérő volt ez a meccs nekünk, hiszen nagyjából azonos felépítésű játékosokból áll a Veszprém, mint mi, így lemérhettük, hol tartunk. Ezúttal is csapatként, de jó egyéni teljesítményekkel kiegészülve sikerült két pontot szereznünk.”

FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM–NEKA 29–32 (9–12) Veszprém, 800 néző. Vezette: Altmár, Horváth M. VESZPRÉM: Borbély – Szmetán P., Kurucz 4, Fazekas G. 9, Vajda 2, Éles B. 3 (1), HÁRI 5. Csere: Miklós G. (kapus), Tóth P. 3, Somogyi B., KRISTÓF M. 3, Tóth J., Bugyáki. Edző: Tombor Csaba NEKA: Aleksza – Krakovszki Zs 1, PAPP T. 9, Dely 1, Temesvári 1, Bendicsek 1, KOVÁCS G. 5. Csere: Palasics (kapus), Szeitl L., Mikita B. 1, KRAKOVSZKI B. 5 (4), Sisa 2, Kiss A., DRASKOVICS 6. Edző: Sótonyi László Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–3. 12. p.: 6–5. 18. p.: 7–7. 23. p.: 9–8. 30. p.: 9–12. 34. p.: 9–14. 40. p.: 13–17. 48. p.: 16–21. 52. p.: 21–23. 58. p.: 26–28 Kiállítások: 8, ill. 6 perc Hétméteresek: 1/1, ill. 6/4

További korosztályos híreink KÉZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.