2021-12-05 08:54

Kézilabda: a NEKA nyerte az újoncok csatáját a férfi NB I-ben

Három gólos győzelemmel zárta az idei utolsó hazai NB I-es mérkőzését a Nemzeti Kézilabda Akadémia utánpótláskorúakra építő együttese. Sótonyi László tanítványai ezúttal a szintén újonc Kecskemétet múlták felül.

Hatodik győzelmére készült, és talán most először számított igazán esélyesnek a férfi kézilabda NB I jelenlegi szezonjából a szinte csak fiatalokkal felálló balatonboglári NEKA, elvégre a másik újonc, sereghajtó Kecskemét látogatott Sótonyi László együtteséhez.

Palasics Kristóf fontos védéseket mutatott be a Kecskemét ellen Forrás: neka.hu
A kezdés jól sikerült, a második félidő elején már kilenc góllal, 20–11-re is vezetett a hazai pályán játszó fiatal csapat, ám az 59. percben, Vetési Bence hetedik találatával a vendégek feljöttek mínusz egyre. A bogláriak azonban nem engedték kiénekelni a sajtot a szájukból, a hátralevő 86 másodpercben az exszegedi Fekete Dániel után Papp Tamás, majd a 9/6-os mutatóval záró Kovács Gergő is bevette a kecskemétiek kapuját, így pályaválasztoként már ötödik sikerüket könyvelhették el, és ezzel újabb nagy lépést tettek a bennmaradás felé. Így értékelt a gárda vezetőedzője a találkozó után: „Nagyon hullámzó mérkőzésen vagyunk túl, nehéz ilyen forgatókönyvre felkészülni. Mentálisan jól kezeltük a helyzetet, mindig volt valaki, aki továbblendítette a szekeret. Bízom benne, hogy tavasszal is sok csapatnak okozhatunk majd meglepetést.”

NEKA–KECSKEMÉTI TE-PIROSKA SZÖRP 32–29 (15–11) Balatonboglár, 200 néző. V: Asztalos, Szalay. NEKA: PALASICS – Krakovszki Zs. 3, DELY 6, Kovács G. 6 (2), Papp T. 4, Fekete D. 2, Krakovszki B. 2 (1). Csere: Aleksza (kapus), Temesvári 1, Draskovics 3, Szeitl L. 1, Mikita B. 1, Kiss A. 3, Sisa. Edző: Sótonyi László KECSKEMÉT: Deményi – Enamoto 4, Országh 2, Simon B., Szrnka 3, Sipeki 4, Menyhárt 1. Csere: MARCZIKA (kapus) 1, Mazák L. 4, Csordás, Füstös A. 2, VETÉSI 7 (2), Horváth A. 1. Edző: Bencze József Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–3. 11. p.: 6–3. 13. p.: 7–5. 17. p.: 10–5. 20. p.: 12–8. 25. p.: 15–8. 39. p.: 21–12. 42. p.: 21–17. 47. p.: 24–22. 51. p.: 26–24. 52. p.: 29–24. 58. p.: 29–28. Kiállítások: 14, ill. 16 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 4/2

További korosztályos híreink KÉZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.