2021-12-28 08:37

Kosárlabda: a ZTE sem jelentett akadályt a Körmendnek az U20-as férfibajnokságban

Folytatódott az év végi meccsdömping az U20-as férfi kosárlabda-bajnokságban: a címvédő Körmend ismét nyert, ezúttal a ZTE ellen hazai pályán, minek köszönhetően továbbra is százszázalékos mérleggel listavezetők. Eközben a Szolnok és az Alba Fehérvár is remek szériában, sorozatban az ötödik meccsén győzött mindkét együttes.

A nagyon rövid karácsonyi szünet után hétfőn újra fordulót tartottak az U20-as férfi kosárlabda-bajnokságban.

Magabiztosan nyertek a körmendiek (fehérben) karácsony után Forrás: Egis Körmend Facebook-oldala, archív
A címvédő, a bajnokságot vezető Körmend a ZTE együttesét fogadta. Még az első játéknapról pótolt bajnokin, végül a zalaegerszegiek sem tudták meg elvenni a Vas megyeiek veretlenségét, a Kocsis Tamás vezette hazai csapat 98-66-ra győzött. Az Alba Fehérvár négy meccses győzelmi széria után az Atomerőmű SE-vel játszott hazai pályán a 14. fordulós mérkőzésen. Még az első negyedet ugyan megnyerte a paksi alakulat, ám utána abszolút a fehérváriak domináltak. Kass Balázs vezérletével (21 pont) 69-54-re diadalmaskodott az Alba. Az egyaránt 8-5-ös mérleggel álló Kaposvár és Kecskemét összecsapása az otthon játszó somogyiak 63-51-es sikerével ért véget. Paár Márk 28 pontot dobott a győztes oldalon. A szintén zsinórban négyet nyerő Szolnok Szegeden folytatta a bajnokságot, az Olajbányász 84-68-ra verte a SZEDEÁK-ot. A találkozó legeredményesebbjeként Csornai Csaba (SZEDEÁK) 29 ponttal zárt. A játéknap zárómeccsén a DEAC 81-59-re felülmúlta a Nyíregyházát a Continental Arénában. Ugyanakkor a csapatoknak még nem ért véget a 2021-es év, december 30-án ismét teljes fordulót rendeznek. Többek között a harmadik Falco a negyedik fehérváriakat látja vendégül, míg a Körmend a sereghajtó Oroszlányt fogadja.

U20-AS FÉRFIBAJNOKSÁG – TABELLA A 14. FORDULÓ UTÁN: 1. Körmend – 14-0-s mérleg – 28 pont 2. Szolnok – 11-3 – 25 pt 3. Falco Szombathely – 10-3 – 23 pt 4. Alba Fehérvár – 10-4 – 24 pt 5. Kaposvár – 9-5 – 23 pt 6. KTE – 8-6 – 22 pt 7. DEAC – 7-7 – 21 pt 8. Sopron – 7-7 – 21 pt 9. PVSK – 6-7 – 19 pt 10. SZEDEÁK – 5-9 – 19 pt 11. ZTE – 3-11 – 17 pt 12. Atomerőmű SE – 4-10 – 17 pt (büntetőpontot vontak le) 13. Nyíregyháza – 2-12 – 16 pt 14. OSE Lions – 1-13 – 15 pt

További korosztályos hírek KOSÁRLABDÁBAN a sportági aloldalunkon.