2022-01-04 19:42

Kosárlabda: a Körmend 2021-ben nem kapott ki az alapszakaszban az U20-as férfibajnokságban

Veretlenül zárta az őszi szezont a Körmend U20-as férfi kosárlabdacsapata, eközben a Szolnok és a Falco Szombathely is remek formában a korosztályos bajnokságban.

Teljes fordulóval zárták az óévet az U20-as férfi kosárlabdázók. Bár a 15. forduló nem hozott nagy meglepetéseket, számos kiemelkedő egyéni teljesítmény született. A Pécsi VSK debreceni vendégjátéka másfél negyedig szorosan alakult, azonban ezután Czermann Patrik Ákos (20 pont, 8 pattanó), Gadus Bogdán Olivér (10 pont, 4-4 pattanó és gólpassz, 6 szerzett labda) vezetésével alaposan beleerősített a DEAC, végül 100-56-os győzelmet arattak a hazaiak.

Forrás: Egis Körmend Facebook-oldala
A veretlen éllovas Körmend a sereghajtó OSE Lions-t fogadta az esztendő utolsó meccsén. A kezdetektől fogva egyoldalú küzdelem volt, többek között Andrich Clemens Habel (17 pont, 10 pattanó) és Kiss Mátyás (17 pont, 4 pattanó, 7 gólpassz) is remek teljesítménnyel rukkolt elő a Vas megyeiek oldalán, 102-42-re kiütötték az oroszlányi gárdát. A forduló legszorosabb meccsét a Sopron és SZEDEÁK összecsapása hozta, az elején a házigazda soproniak játszottak jobban, majd a második negyedtől abszolút átvette az irányítást a Szeged, majd a záró etapban Schöll Richárd (24 pont, 21 pattanó, 5 gólpassz) vezérletével fordított a Sopron, de Bella Ádám (21 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda) és Sipos Márton (13 pont, 5-5 pattanó és szerzett labda, 6 gólpassz) végjátékban szerzett tripláival nyert a SZEDEÁK. A játéknap rangadóján a negyedik Alba Fehérvár a Falco Szombathelyhez látogatott. Az első negyed második felétől egészen a negyedik tízperc rajtjáig a vendégek álltak jobban, amelyben a 23 pontig jutó Kass Balázs oroszlányrészt vállalt. Ám ekkor támadásban teljesen szétesett a székesfehérvári alakulat, és 24-7-es zárószakasz után 85-73-ra diadalmaskodott a Falco. A szombathelyiek közül Kovács Levente Hetény (13 pont, 6 pattanó, 10 gólpassz, 25 VAL) játszott a legjobban. Ehhez képest a Kaposvár és a ZTE ütközete nem tartogatott hasonló izgalmakat, a Paár Márk (36 pont, 10 lepattanó) fémjelezte otthon játszó somogyiak végig vezetve 87-63-ra verték a zalaegerszegi együttest. Az Atomerőmű SE Szolnokon lépett pályára, és sokáig jól tartotta, ám a második félidőben a 20 pontos Csornai Bencével az élen a Tisza-partiak érvényesítették a papírformát, és 90-63-as sikerrel otthon tartották a két pontot. Sima kecskeméti győzelmet ígért az első negyed (27-10) a Nyíregyháza Blue Sharks elleni meccsen. Viszont a cápák nem adták fel, Kazsuk Botond jó játékának (25 pont, 7 lepattanó) köszönhetően négy pontra is megközelítették riválisukat a harmadi negyed derekán, de a hazai KTE a végjátékban ismét feljebb kapcsolt, és 84-54-re magabiztosan felülmúlta ellenfelét. Kecskeméti részről öten is tíz pont felett végeztek.

U20-AS FÉRFIBAJNOKSÁG – TABELLA A 15. FORDULÓ UTÁN: 1. Körmend – 15-0-s mérleg – 30 pont 2. Szolnok – 12-3 – 27 pt 3. Falco Szombathely – 11-3 – 25 pt 4. Alba Fehérvár – 10-5 – 25 pt 5. Kaposvár – 10-5 – 25 pt 6. KTE – 9-6 – 24 pt 7. DEAC – 8-7 – 23 pt 8. Sopron – 7-8 – 22 pt 9. PVSK – 6-8 – 20 pt 10. SZEDEÁK – 6-9 – 21 pt 11. ZTE – 3-12 – 18 pt 12. Atomerőmű SE – 4-11 – 18 pt (büntetőpontot vontak le) 13. Nyíregyháza – 2-13 – 17 pt 14. OSE Lions – 1-14 – 16 pt

További korosztályos hírek KOSÁRLABDÁBAN a sportági aloldalunkon.