2024. április 25.

Sportlövészet

2022-01-10 20:32

Sportlövészet: több junior is az élmezőnyben végzett az első Eb-válogatón

A sportlövők első, százhalombattai Eb-válogatóján a juniorok és a felnőttek az alapversenyekben külön, a döntőkben együtt igyekeztek kihozni magukból a legtöbbet.

A múlt hét végén több korosztály képviselője is lőállásába lépett a Százhalombattai Shooting Openen, amely egyben a sportlövők első válogatója volt a márciusi, Hamarban esedékes légfegyveres Európa-bajnokságra.

Az olimpikon Mészáros Eszter ismét remek formát mutatott Forrás: Magyar Sportlövők Szövetsége
A megméretésen a juniorok és a felnőttek külön szerepeltek az alapversenyben, a döntőt viszont összevonva lőtték. A 10 méteres légpisztoly versenyszám döntőjében a nők között Csonka Zsófia 240.7 körrel diadalmaskodott, a 17 éves Jákó Miriam (217.6 kör) a harmadik helyen végzett. Jákó a juniorok alapversenyében az élen zárt (570) a döntőben ötödik Varga-Zalay Babett (565) és Szakács Tünde (556) előtt. A légpisztolyos férfiak döntőjét Tátrai Miklós nyerte 240.4 körrel, a nyolcas finálé egyetlen juniorja, a 17 esztendős Nagy Bálint bronzérmet szerzett (214.6). Nagy a korosztálya alapversenyében 576 körrel győzött Klem Barnabást (558) és Rédecsi Mátét (556) megelőzve. A 10 méteres légpuska küzdelmeiben a nőknél a 20 esztendős Dénes Eszter 251.1 körrel győzött az összevont döntőben, a 19 éves, még a juniorok között induló Mészáros Eszter a másodikként zárt (250.3). Mészáros a juniorok alapversenyében 630.6 körrel jutott a fináléba, a második legjobb eredményt a döntőben nyolcadik Nagybányai-Nagy Anna (628.8), a harmadikat a végül negyedik helyen záró Bajos Gitta (628.5) érte el. Ugyanitt a férfiak között Pekler Zalán 249.4 körrel nyerte a döntőt, amelyben a 18 éves Török Ferenc a negyedik, a mindössze 14 esztendős Csendes Dávid pedig az ötödik lett. Csendes a juniorok alapversenyében 627.3 körrel utasította maga mögé a többieket. A másodikként Kálmán Bálint (625.0), a harmadikként Varga Botond (623.7) végzett. Az Eb-válogató, valamint az ifjúsági és serdülőverseny részletes eredményei ITT érhetők el. További korosztályos hírek SPORTLÖVÉSZETBEN a sportági aloldalunkon.