2024. április 27.

2022-02-11 20:04

Kézilabda: megszorongatta a Szegedet a fiatalokkal felálló NEKA a férfi NB I-ben

A 35. percig meccsben volt, de utána is remekül tartotta magát a Nemzeti Kézilabda Akadémia csapata a bajnoki címvédő Pick Szeged ellen, végül csak ötgólos vereséget szenvedett.

Szeptemberben éppen a bajnoki címvédő Pick Szeged otthonában játszotta története első férfi NB I-es mérkőzését a NEKA fiatalokra építő együttese, amely akkor 40–22-re kapott ki.

Forrás: NEKA
A pénteken tartott balatonboglári „visszavágón” gyorsan kiderült, hogy az újabb összecsapás nem lesz annyira egyoldalú. A 21. percben két góllal is vezettek az akadémisták (13–11), ám az első félidőt végül a Tisza-partiak nyerték 17–16-ra. A folytatásban még öt percig teljesen egyenrangú partner volt Sótonyi László csapata, csak utána kezdtek ellépni a Bajnokok Ligájában is érdekelt szegediek. A vége 31–26-os vendégsiker lett, az eredménnyel mégis inkább a NEKA lehet elégedett. További korosztályos híreink KÉZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.