2022-03-14 11:58

Úszás: Komoróczy Lora három érmet nyert a szegedi Modern Városok Kupája utolsó napján

Az Iron SE 16 éves versenyzője, Komoróczy Lora arany-, ezüst- és bronzérmet is nyert vasárnap, Szegeden a Modern Városok Kupáján, de duplázott a hazaiak versenyzője, Pádár Nikolett is.

A szegedi Modern Városok Kupájában az utolsó nap tizennégy döntőt tartottak, és remekeltek az utánpótláskorúak.

Komoróczy Lora (középen) három érmet nyert vasárnap a Modern Városok Kupáján Fotó: Derencsényi István/MÚSZ
A vasárnapi sprintszámok közül a női mezőnyben 50 m háton Komoróczy Lora (16) végzett az élen (de emellett elhozott még 100 m mellen egy ezüst-, 50 m gyorson pedig egy bronzérmet). A férfiak között Marosi Bálint (16) sem talált legyőzőre 50 m háton. A szegediek kiválósága, Pádár Nikolett (15) vasárnap sem távozott üres kézzel, 200 m gyorson első, 50 m gyorson második helyen végzett. Rupics Bendegúz (15) pedig háton remekelt, kétszázon a dobogó legfelső fokára állhatott, ötvenen pedig bronzérmet szerzett. A viadal végén a szegedi fordulóban is trófeát kaptak a legtöbb LEN-pontot szerző úszók, ez alapján az utánpótláskorúak közül Horváth Ákos és Szabó Dóra volt a legjobb – számolt be a MÚSZ hivatalos oldala. A verseny részletes eredményei: ITT További korosztályos hírek ÚSZÁSBAN a sportági aloldalunkon.