UtánpótlásSport VÍVÁS. Csonka Dorottya aranyérmes a kadét kardozók rijádi világbajnokságán!
2024. április 19.

Triatlon

2022-04-18 13:48

Triatlon: magyar arany- és bronzérmet hozott a törökországi junior Európa-kupa verseny

Három magyar fiatal is az élmezőnyben zárt a törökországi Yenishirben rendezett junior Európa-kupa viadalon, közülük Kropkó Márta arany-, Kovács Gyula pedig bronzérmet nyert.

Balról: Kropkó Márton, Kropkó Márta, Kovács Gyula Forrás: Magyar Triatlon Szövetség
Remekül kezdték utánpótláskorú triatlonosaink a 2022-es szezont, két dobogós helyezést is begyűjtöttük az év harmadik junior Európa-kupa versenyén a törökoroszági Yenishirben. A lányok mezőnyében a tavalyi lábsérülését a jelek szerint már maga mögött hagyó Kropkó Márta elsőként ért célba, míg a fiúk között Kovács Gyula a harmadik, Márta öccse, Kropkó Márton pedig a negyedik lett – számolt be a Magyar Triatlon Szövetség. Egy nappal később, vasárnap pedig a felnőttek mezőnyében a még U23-as korú Lehmann Csongor ezüstöt nyert, ezzel teljessé tette a hétvégi magyar éremkollekciót. További korosztályos hírek TRIATLONBAN a sportági aloldalunkon.