2024. április 23.

2022-04-20 19:59

Pádár arannyal és bronzzal kezdett, Komoróczy is nyert a felnőtt úszó ob nyitó napján

Öt egyéni érmet nyertek az utánpótláskorúak a debreceni országos bajnokság első napján; Pádár Nikolett 100 m gyorson és Komoróczy Lora 50 m háton állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

Már a debreceni felnőtt úszó országos bajnokság szerdai, első napján akadtak olyan fiatalok, akik éremben, akár győzelemben gondolkozhattak. Mindenképpen közéjük tartozott a szegediek reménysége, Pádár Nikolett (16) is, aki ezúttal nem kedvenc számán 200 m gyorson úszott, de bizonyította, hogy százon is maximálisan megállja a helyét.

Pádár Nikolett nagy hajrával nyert 100 m gyorson a felnőtt ob-n Forrás: MÚSZ
A délelőtti előfutamból második helyen lépett tovább, majd a fináléban a Vasas olimpikonját, Gyurinovics Fannit lehajrázva diadalmaskodott, majdnem fél másodpercet javítva a saját maga által tartott korosztályos országos csúcson (54.85). Ugyanott a Budafóka reménysége, Molnár Dóra (16) harmadik lett (55.47). „Számítottam erre az időre, jó formában éreztem magamat a törökországi edzőtábor után – nyilatkozta a futam után az M4 Sportnak Pádár. – Nagyon örülök, hogy magyar bajnok lettem ebben a számban is, kétszáz méter gyorson szeretnék majd A-szintet úszni, ezzel pedig kijutni a budapesti felnőtt-világbajnokságra.” A szegedi lány nem sokkal később a 400 m gyors döntőjében is remekelt, Késely Ajna és Fábián Bettina mögött a harmadikként csapott célba (4:13.92).
Komoróczy Lora nagyon magabiztosan diadalmaskodott 50 m háton Forrás: MÚSZ
Esélyeshez méltó versenyzést produkált 50 m háton az Iron Swim 16 éves úszója, Komoróczy Lora (16). Nagy erősségét, a víz alatti delfinezést kihasználva már a rajtnál szinte behozhatatlan előnyre tett szert, és kiváló idővel (28.40), magabiztosan nyerte meg a számot. „A reggeli futam nem úgy sikerült ahogyan szerettem volna, ezért mérges voltam. És még ez a délutáni sem volt annyira könnyed úszás, nem éreztem azt, hogy igazán jó lehet, hiszen elsősorban a junior Európa-bajnokságra készülünk. Ifiként teher nélkül versenyezhettem, ez megnyugtatott egy kicsit” – mondta el Komoróczy. A fiúk sem maradtak szerdán dobogós helyezés nélkül, erről az FTC 18 éves gyorsúszója, Mészáros Dániel gondoskodott, aki 400 méteren 3:53.64-gyel a negyedik lett a futamban, de mivel egy vietnámi versenyző előzte meg, a végén dobogóra állhatott. A váltókban is jutott aranyérem az utánpótláskorúaknak, mix 4x100 m vegyesen Veres Laura (17) befejező emberként tagja volt az UTE csapatának. Csütörtökön ismét 17:30-kor kezdődik az országos bajnokság döntős programja.

Az utánpótláskorúak szereplése a felnőtt ob első napján: Férfi 200 m vegyes: 5. Bujdosó Zsombor (18, Vasas) 2:03.91, 6. Andor Benedek (18, Győr) 2:05.78, 7. Forgács Bence (17, Vasas) 2:06.17 Női 200 m vegyes: 4. Ábrahám Minna (16, UTE) 2:14.97, 5. Zbiskó Evelin (17, Vasas) 2:18.79, 6. Elekes Tamara (15, BVSC-Zugló) 2:18.91, 7. Jackl Vivien (14, TVSE) 2:21.85 Férfi 100 m gyors: 7. Magda Boldizsár (17, Parafa ÚK) 50.61 Női 100 m gyors: 1. Pádár Nikolett (16, Szegedi ÚE) 54.85, 3. Molnár Dóra (16, Budafóka SE) 55.47, 8. Gyurinovics Lili (17, Vasas) 56.88 Férfi 100 m mell: 5. Zombori-Szalontai Ferenc (18, Debreceni SI) 1:03.91 Női 100 m mell: 4. Barna Bianka (16, Nyíregyházi SI) 1:10.50, 7. Sós Borbála (14, Egri ÚK) 1:11.59 Férfi 50 m hát: 4. Székely Áron (18, BVSC-Zugló) 25.62 Női 50 m hát: 1. Komoróczy Lora (16, Iron Swim) 28.40, 6. Molnár Dóra 29.69 Férfi 400 m gyors: 3. Mészáros Dániel (18, FTC) 3:53.64 Női 400 m gyors: 3. Pádár Nikolett 4:13.92, 7. Flück Nóra (17, A Jövő SC) 4:19.13, 8. Csulák Lia (17, Érd) 4:20.94

További korosztályos hírek ÚSZÁSBAN a sportági aloldalunkon.