Tenisz

2022-04-24 16:15

Tenisz: Danko Vanesa juniortornát nyert Svájcban

A 17 éves teniszező, Danko Vanesa a Svájcban rendezett ITF-juniorverseny döntőjében három szettben bizonyult jobbnak ukrán ellenfelénél.

Danko Vanesa juniortornát nyert Svájcban Forrás: Magyar Teniszszövetség
A 17 éves teniszező, Danko Vanesa megszerezte idei második tornagyőzelmét – tájékoztat a hazai szövetség a közösségi oldalán. A fiatal magyar lány a svájci 3-as ITF-juniorversenyen a harmadik kiemeltként diadalmaskodott, az elődöntőben az első kiemeltet búcsúztatta, majd a döntőben 7:6 (3), 3:6, 6:1-re győzte le az ukrán Dolzhenkot. A junior-világranglista 378. helyén álló játékos a januári ausztriai tornagyőzelme után tehát újabb sikert könyvelhetett el, mely összességében a negyedik elsősége volt az ITF-juniorsorozatban. További korosztályos hírek TENISZBEN a sportági aloldalunkon.