2024. április 27.

Sportlövészet

2022-05-08 20:46

Sportlövészet: Török Ferenc bravúros teljesítménnyel nyert a felnőttek között a budapesti Masped-kupán

A mindössze 18 éves, még utánpótláskorú sportlövő, Török Ferenc győzött az olimpiai és világbajnoki érmeseket felvonultató mezőnyben a puskások 50 méteres fekvő versenyszámában a budapesti Nemzeti Lőtéren rendezett Masped-kupán.

A 18 éves Török Ferenc (középen) aranyérmes a Masped-kupa rangos nemzetközi felnőttmezőnyében Forrás: MSSZ
A zárónap is parádés magyar sikereket hozott az első Masped Shooting Cup nemzetközi sportlövőversenyen, a budapesti Fehér úti Nemzeti Lőtéren – írja beszámolójában a hazai szövetség. Ezen szép eredmények egyikeként az 50 méter puska fekvő versenyszámban – amely már nem olimpiai szám – a juniorkorú és a napokban érettségiző, mindössze 18 éves Török Ferenc nyert az olimpiai és világbajnoki dobogósokkal tűzdelt mezőnyben. A magyar fiatal 624.9 körös eredménnyel szerzett aranyérmet, hat tizeddel megelőzve a második lengyel Maciej Kowalewiczet. A magyarok összességében négy arany-, két ezüst- és három bronzéremmel zártak. További korosztályos hírek SPORTLÖVÉSZETBEN a sportági aloldalunkon.