2024. március 28.

Úszás

2022-06-04 20:13

Úszás: Komoróczy Lora a negyedik egyéni aranyát is megszerezte a kaposvári ifi ob-n

A szombati döntőkkel véget ért a Kaposváron rendezett ifjúsági országos bajnokság, a legtöbb egyéni aranyat – négyet – Komoróczy Lora nyerte.

Komoróczy Lora Fotó: Kovács Anikó
Szombaton az utolsó döntőkkel zárult a kaposvári ifjúsági úszó magyar bajnokság. A tíz szombati finálé után elmondható, hogy az Iron SE ígérete, Komoróczy Lora lett a legeredményesebb az egyéni aranyakat tekintve, ezúttal 100 m pillangón a negyediket nyerte. Rajta kívül ismét nyert Gálicz László, Ábrahám Minna, Barna Bianka és Molnár Dóra is. Ifjúsági úszó országos bajnokság, Kaposvár A negyedik nap győztesei. Fiúk. 800 m gyors: Gálicz László (FTC) 8:04.91, 50 m mell: Sámóczi Milán (Kőbánya SC) 29.30, 200 m hát: Kováts Alex (Kaposvár) 2:00.93, 100 m pillangó: Magda Boldizsár (Parafa ÚK) 53.92, 4x200 m gyors: FTC (Mészáros Dániel, Versitz Ákos, Gálicz László, Szűcs Ádám) 7:34.29. Lányok. 800 m gyors: Ábrahám Minna (UTE) 8:52.25, 50 m mell: Barna Bianka (Nyíregyháza) 32.24, 200 m hát: Molnár Dóra (Budafóka) 2:11.01, 100 m pillangó: Komoróczy Lora (Iron) 1:01.20, 4x200 m gyors: Budafóka (Rátkai Zsófia, Flórián Natália, Dulka Zsófia, Molnár Dóra) 8:22.31. További korosztályos hírek ÚSZÁSBAN a sportági aloldalunkon.