Atlétika

2022-06-11 20:02

Atlétika: remek versenyeket hozott az U18-as ob első napja

A Szekszárdi Atlétikai Centrumban zajló U18-as magyar atlétikai bajnokság első napja bővelkedett az izgalmas versenyekben és az egyéni csúcsokban.

Az U18-as atléták országos bajnokságának első, szombati napja számos kiváló versenyt, remek eredményt és egyéni csúcsot tartogatott a Szekszárdi Atlétikai Centrumban.

A 110 gátas fiúk dobogója Forrás: Ikarus BSE
A napot a kalapácsvető fiúk nyitották, az ötkilós szert pedig a Vitalitás fiatalja, Imre Roland dobta a legmesszebbre, 72.62 méterre. Az ezüstéremért Szabados Ármin (Haladás VSE) 69.85, a bronzért Rajczi Balázs (Dobó SE) 59.53 métert mutatott be. A magasugró lányok megméretése az Ikarust erősítő Papp Zsófia sikerét hozta, aki egyetlen centivel javította meg egyéni csúcsát, és ért révbe 171 centiméterrel. Rajta kívül Pénzes Júlia (TSC-Geotech) jutott túl a 168-con, és így nyert ezüstöt, a harmadik helyen pedig Luterán Fanni (TSC-Geotech) zárt, aki épp úgy 165 centit ugrott, mint a negyedik helyen végző, tőrvívásban is jeleskedő Papp Jázmin (HÓDIÁK SE). Leány súlylökésben a KARC-os Pap Kincső és a békéscsabai Baukó Petra sem szárnyalta túl a 14 méter fölött egyéni csúcsát, ám előbbi 13.96-tal arany-, utóbbi 13.91-gyel ezüstérmes lett. A harmadik hely Retkes Rékáé lett (KARC), neki a mostani 13.55 az eddigi legjobbja. A fiúk hármasugrásában a dobogósok egyéni csúccsal rukkoltak elő. Az FTC-s Lawson Richárd Hanh 14.69 méterrel nyert, mögötte két ARAK-os tinédzser, Kerék Patrik (14.23) és Trenka Ádám (14.13) végzett. A lányok 100 méteres gátfutásának döntőjében a zalaegerszegi színeket képviselő Röszler Dóra volt a leggyorsabb 13.98-cal, a második helyen egyéni legjobbal Balogh Laura (14.39, Aqua-Fitt SE), a harmadikon Tóth-Sztavridisz Szófia (14.54, MATE-GEAC) érkezett. A fiúk 110 gátján az Ikarusban pallérozódó Takács Gergő magabiztosan, 13.82-es egyéni rekorddal nyert a 14.51-gyel beérkező Felber Farkas Ákos (SVSE) és a 15.31-et futó Öhlmann Dávid (Vasas) előtt. A 100 méteres síkfutószámban is sorra javítottak a fiatalok az eddig legjobbjukon. A lányok között kettős diadalt arattak a gödöllőiek, hiszen Sulyán Alexát (11.76) Kriszt Sarolta (11.88) követte a sorban, míg a harmadik helyet Joó Dóra (12.36, FTC) szerezte meg. Ugyanitt a fiúknál a KARC-is Deák Zalán repesztett 10.65-öt az aranyért, de az ARAK-os Mészáros Balázs is megdolgozott az a 10.73-ért, valamint a vele járó ezüstért, míg a bronzot Faragó Rómeó (KARC) érdemelte ki 10.85-tel. Leány kalapácsvetésben Viszkeleti Villő sikeréhez nem sok kétség férhetett. A Dobó SE kitűnősége 64.93 métert tudott szombaton, ezzel több mint tíz méterrel volt jobb társainál. A dobogó második és harmadik foka két Feketehegy SE-s fiatalt illetett. Potyondi Eszter (54.68) a második, Mergl Adél (50.86) a harmadik lett. Fiú magasugrásban a szolnoki Tóth Gergőnek az egyéni rekordot jelentő 196 centiig minden kísérlete sikeres volt, így megérdemelten nyert aranyérmet a szintén a legjobbját produkáló Karkiss Mátét (194, FTC) és Kerék Patrikot (191, ARAK) megelőzve. A lányok hármasugrásában az FTC-s Francisco-Lucas Laura 12.60 métere egyértelmű elsőséget jelentett. A nagy csata a második helyért dúlt, melyet végül a miskolci Lőkös Flóra szerzett meg ugyanúgy 11.88-cal, mint a harmadik, PVSK-s Erát Dalma. Leány 1500 méteren a békéscsabai Kis Petra Sára a saját tempóját diktálva ellépett a kihívóitól, és 4:42.86-tal szerzett bajnoki címet. Mögötte 4:47-73-mal a csepeli Galsi Laura Lilla jött meg, míg a bronzéremért az öttusát is eredményesen űző Mészáros Emma (Trion SC) futott 4:48.59-et. Fiú súlylökésben is kellettek az egyéni legjobbak az előkelő pozíciókhoz. A legmesszebbre a szegedi Dobó Zsombor lökte az ötkilós golyót, és nyert 16.77 méterrel. Mellé a dobogón két Ikarus-versenyző léphetett. Kovács Kristóf 16.53, Barta Zoltán 16.15 méternél állt meg. A fiúk 1500 métere hatalmas küzdelmet hozott a békéscsabai Zahorán Milán és a veszprémi SVSE-s Szirbek Albert között. Végül a másfél kilométeren alig több mint fél másodperc döntött Zahorán (4:27.48) javára, Szirbeknek be kellett érnie az ezüsttel (4:27.97). A harmadik helyért járó medál Fritz László (PVSK, 4:28.29) nyakába került. A leány és fiú 400 méter is futószalagon hozta az egyéni csúcsokat. A lányoknál végül a diósgyőri Lalik Petra 57.29 másodperccel haladt át elsőként a célvonalon, míg igen kevéssel utána (57.48) Fekete Júlia (VEDAC) érkezett meg. Itt a bronzérmes Bányai Netta (Aqua-Fitt SE) lett 58:47-tel. A fiúk 400-án Kovács Árpád 48.66-tal nyert. A szegedi Titán TC sokra hivatott atlétájának az idei legjobb eredménye is elég volt az elsőséghez, mögötte Mika Botond (49.09, VSD) és Szilveszter Marcell (49.68, UTE) már egyéni csúccsal vágtatott a célba. A versenynapot a 2000 méteres akadályfutás zárta. A lányok között a jelentős állóképességet igénylő számra négyen vállalkoztak. A VEDAC-os Szemán Kata első helyét semmi nem fenyegette (7:02.52), mint ahogy a csepeli Iker Natália második helye sem forgott veszélyben (7:10.21). A harmadik hely végül a becsületesen küzdő Reicher Dorkát (7:56.87, Tovafutók SE) illette. A fiúk 2000 akadálya sem az utolsó métereken dőlt el. Szabó Benjamin (TSC-Geotech) megérdemelten lett bajnok 6:02.06-tal, a másodikként Gyányi Zsombor Buda 6:08.55-tel szerzett ezüstérmet a rendező szekszárdi egyesületnek, míg a bronz Vig Bálintnak (6:21.84, Győri AC) járt. Mindhárom dobogós egyéni rekorddal nyugtázta a versenynapot. A részletes eredmények ITT érhetők el. További korosztályos hírek ATLÉTIKÁBAN a sportági aloldalunkon.