2022-06-30 22:11

Kézilabda: legyőzte a dánokat, és elődöntős a magyar válogatott az U20-as női vb-n

A félidőben eggyel még a dánok vezettek, de a második harminc percben megmutatta a magyar válogatott, hogy miért a világ egyik legjobbja ebben a korosztályban, és most már készülhet a svédek elleni szombati elődöntőre a celjei U20-as női vb-n.

A legutóbbi két magyar-dánon (mindkettő csoportmérkőzés volt), amelyet női junior kézilabda-világbajnokságon rendeztek, mindkétszer az északiak kerekedtek felül: 2016-ban 28–17-re, négy évvel korábban 21–18-ra győztek. Itt véget is ér azon tényezők listája, amelyek alapján a skandinávok lettek volna a csütörtök esti U20-as vb-negyeddöntő esélyesei, hiszen ezt a magyar válogatottat évek óta senki sem győzte le, háromból három korosztályos Európa-bajnokságot nyert meg, és nem mellesleg a dánokról is szép közelmúltbeli emlékei lehetnek, hiszen tavaly novemberben előbb 31–26-ra, majd 28–27-re nyert ifj. Kiss Szilárd együttese a balatonboglári edzőmeccseken. A magyar válogatott úgy kezdte a találkozót, ahogyan azt egy, a világbajnoki címre esélyes garnitúrától várná az ember: határozott, szigorú védekezéssel, lendületes támadójátékkal – mindez tíz perc után 5–2-es előnyhöz juttatta a csapatot. A következő percekben sikerült néggyel is elhúzni, ám nagyobbra nem nyílt az olló, sőt az „első sor” lecserélése után sok hiba csúszott a mieink játékába, többször is egyedül akarták megoldani a helyzeteket a játékosok, ami oda vezetett, hogy a 26. percben – a mérkőzésen először – átvette a vezetést az ellenfél (11–12). Az első félidőben több gól már nem esett, ezek után, ha addig ez nem történt volna, a bő nyolc perces gólcsend után mindenki számára világossá válhatott, a világbajnokságon először nagyon komoly próbatétel előtt állt háromszoros Európa-bajnok csapatunk.

A második félidőben megmutatták a lányok, hogy miért az övék a világ egyik legjobb juniorválogatottja; ez elődöntőt ért Forrás: IHF
A következő, magyar szempontból kedvező fordulat a 41. percben jött el, amikor ismét előnybe került együttesünk, innentől már nem engedte kibillenteni magát a nyerő pozícióból a fáradó dánokkal szemben. Támadásban Koronczai Petra, védekezésben pedig a sok fontos bravúrt bemutató, születésnapos Bukovszky Anna volt elsősorban a nyerőember. Tíz perccel a vége előtt, Ferenczy Diána gólja után 25–20-nál meg már tényleg azt érezhettük, hogy meglesz az elődöntő. Meg is lett, 31–26-tal, végül magabiztos különbséggel jutott a négy közé a válogatott. Pénteken ismét 20:30-kor, immár az elődöntő következik, a németek tizenkét góllal legyőző svédek várnak Kajdon Blankáékra, elnézve ezt skandináv együttest, valószínűleg még a dánok ellen mutatottnál is többre lesz szükség. A másik ágon elbúcsúzott világbajnoki álmaitól a két meglepetéscsapat: Angola a hollandoktól kapott ki 29–21-re, Svájc pedig a norvégokkal szemben maradt alul a 37–20-ra végződött találkozón.

U20-as női kézilabda-világbajnokság, Celje (Szlovénia) Negyeddöntő Magyarország–Dánia 31–26 (11–12) Legjobb góllövők: Kajdon 7, Farkas J., Kukely A. 6-6, Juhász G., Koronczai 4-4 Részletes jegyzőkönyv: ITT

További korosztályos híreink KÉZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.