2024. május 8.

2022-07-10 19:49

Úszás: Molnár megnyerte a negyedik aranyát 100 háton, Magyarország az éremtáblázat élén az ifi Eb-n

Az utolsó nap négy magyar dobogós helyezést hozott a bukaresti ifjúsági Eb-n: Molnár Dóra arany-, Ábrahám Minna és a lány vegyesváltó ezüst-, Pádár Nikolett pedig bronzzal lett gazdagabb; és talán még nagyobb bravúr, hogy a mieink végeztek az éremtáblázat élén.

Az utolsó nap is parádésan sikerült a magyar válogatottnak a Bukarestben rendezett ifjúsági úszó Európa-bajnokságon.

A vasárnapi magyar arany Molnár Dóráé lett
A nap első magyar érdekeltségű döntőjében a harmadik idővel döntőbe jutott Ábrahám Minna még egy helyet előre lépett, és a bravúros második helyet szerezte meg (2:14.28). Ezt követte a 100 m hát fináléja, amelyben mindössze két századmásodperccel megelőzve a belga riválist, Molnár Dóra megszerezte negyedik aranyérmét a kontinensviadalon (1.00.88), ugyanitt Komoróczy Lora negyedik lett (1:01.80). A következő érem – lassan kezdjük megszokni – Pádár Nikolett nevéhez fűzödik, taktikailag okosan felépített úszással  ezúttal 400 m gyorson állhatott fel a dobogó harmadik fokára. A fiúknál ugyanezen a számon Mészáros Dániel remekül haladt az elképesztően sűrű mezőnyben, ám a vége kevésbé sikerült, így a hetedik helyen ért célba (3:53.54). A végén pedig a lány 4x100-as vegyesváltó alakított nagyot: a Molnár Dóra, Barna Bianka, Komoróczy Lora, Pádár Nikolett összeállítású négyes végig harcban volt a dobogós helyekért, sőt hatalmas hajrával a győzelemért is. Végül a franciáktól tizenöt századmásodperccel lemaradva a második lett. Ahogyan az utolsó napról, úgy az egész Európa-bajnokságról és a teljes magyar csapatról csak szuperlatívuszokban lehet beszélni. A vasárnapi éremterméssel megőrizte az első helyét az éremtáblázaton, azaz hat arannyal, öt ezüsttel és három bronzzal – az oroszok távollétében – magyar válogatott lett az Európa-bajnokság legjobbja! Ilyenre utoljára 2005-ben, a budapesti viadalon volt példa – és a csapatversenyben elért negyedik hely is igazán remek, elvégre csak a miénknél népesebb olasz, brit és francia küldöttség előzte meg együttesünket a pontok terén. Részletes eredmények: ITT. További korosztályos hírek ÚSZÁSBAN a sportági aloldalunkon.