2024. április 25.

2022-07-25 08:55

Kosárlabda: a magyar válogatott a 10. helyen zárt a B divíziós U20-as férfi Eb-n Grúziában

A Bors Miklós vezette U20-as férfi kosárlabda-válogatott a záró napon kikapott az írektől a 9. helyért, így a tizedikként fejezte be a Tbilisziben rendezett B divíziós korosztályos Európa-bajnokságot.

Keretes szerkezetben foglalta szereplését a magyar válogatott a Grúziában rendezett B divíziós U20-as férfi kosárlabda Európa-bajnokságon. Ugyanis a mieink az írekkel kezdték a kontinenstornát, majd velük is fejezték be – mindkét alkalommal vereség lett a vége.

Forrás: FIBA.Basketball
Bors Miklós tanítványai a csoportkörben előbb kikaptak az írektől, ezután pedig a bolgárok és a lettek ellen is alulmaradtak, így a negyedik, utolsó helyen végeztek a C jelű kvartettben. Ezt követően a magyar csapat a 9-16. helyért folytatta Tbilisziben, és az alsóházi helyosztókon javítottak is fiúk: Svájc és Koszovó válogatottját is magabiztosan verték, ezzel vasárnap este a 9. hely megszerzése volt a tét, méghozzá – ahogyan a nyitányon – ismét az írekkel szemben. Fordulatos, nagy csatát vívott egymással a két együttes a helyosztón. A negyedik negyed elejéig hol az egyik, hol a másik fél vezetett néhány ponttal, viszont a végjátékot – az első, egymás elleni meccshez hasonlóan – ezúttal is az írek bírták jobban, és 66–55-re győztek.

B DIVÍZIÓS U20-AS FÉRFI EURÓPA-BAJNOKSÁG, TBILISZI (GRÚZIA) A 9. helyért: MAGYARORSZÁG–ÍRORSZÁG 55–66 (15–12, 17–21, 13–14, 10–19) Magyarország: Kass 8/3, Radics 4, Kollár 3/3, Kovács -, Kiss 8. Csere: Neuwirth -, Paár 2, Tarján 2, Tóth 9/3, Kármán 4, Sövegjártó 10/6, Tanoh Dez 5/3. Írország: Fulton 16/6, Lenihan -, Alajiki 10/3, Gribben 6, Buivydas 18/6. Csere: Ferguson -, Muldowney 2, Odiahi 3, Verschoyle 2, Graham 9/6, McCarthy -, O'Mahony -.

A magyar válogatott a 10. helyen végzett az európai másodvonal Európa-bajnokságán. A mostani eredménnyel hasonló helyezést ért el az együttes, mint a – koronavírus-járvány miatti – két éves hiátust megelőző években (2019 – 14. hely; 2018 – 10. hely; 2017 – 11. hely). A mieink legjobbjaként Radics Gerzson 11,8 pontot és 10,5-ös teljesítményindexet átlagolt meccsenként a tornán. Végül a szerbek nyerték meg a B divíziós Eb-t, a döntőben az izlandiakat legyőzve, míg a harmadik helyet az észtek szerezték meg, ezzel mindhárom válogatott feljutott a legjobbak közé. A másodosztállyal párhuzamosan rendezték meg az élvonal (A divízió) korosztályos Európa-bajnokságát is, amelyen a spanyolok diadalmaskodtak Podgoricában. Az ezüstérem a litvánok nyakába került, a dobogó legalsó fokára pedig a házigazda montenegróiak állhattak fel. További korosztályos hírek KOSÁRLABDÁBAN a sportági aloldalunkon.