2022-08-02 13:49

Labdarúgás: közel ezer percet kaptak a magyar fiatalok az NB I első fordulójában

A múlt hét végén elkezdődött az NB I 2022-23-as évada, így a magyar fiatalok játékidejét követő sorozatunk is visszatért. Az ifjú labdarúgók összesen közel ezer percet töltöttek a pályán az első fordulóban.

A két és fél hónapos szünetet követően újra NB I-es fordulót rendeztek a múlt hét végén: elkezdődött a 2022-23-as évad, amely során ismét hétről hétre jelentkezünk a magyar fiatalok játékperceit összesítő cikkünkkel. Nincsenek könnyű helyzetben az ifjú tehetségek, ha a felnőtt első osztályról van szó, hiszen az utánpótláskorú labdarúgók közül kevesen kapnak állandó lehetőséget klubjukban; a problémán az MLSZ (ismét) ösztönzőrendszer bevezetésével igyekszik javítani. Kérdés, hogy hosszútávon működni fog-e a stratégia, ami viszont biztos: az első körben a tizenkét csapatból kilencben legalább egy 2002-es vagy annál fiatalabb játékos szerepet kapott. Az évadnyitón a Budapest Honvéd a Zalaegerszeg gárdáját fogadta: a kispestiek színeiben a Topolyáról visszatérő Bocskay Bertalan (20) végig a pályán volt, a második NB I-es meccsén szereplő Szabó Alexet (20) a hajrában cserélték le, míg Kocsis Dominik (20) a második játékrész közepén szállt be. Az egygólos győzelemnek (1–0) azonban a ZTE örülhetett, amelyben Szalay Szabolcs (20) és Németh Dániel (18) is kezdett.

A felcsúti Komáromi György végig a pályán volt a Ferencváros ellen Forrás: pfla.hu
A forduló rangadója egyértelműen a Ferencváros–Puskás Akadémia (1–0) mérkőzés volt. magyar fiatalt csak a vendégek vetettek be, Komáromi György és Posztobányi Patrik (mindketten 20 évesek) egyaránt végigjátszották a találkozót. Izgalmas végjátékot követően ikszelt egymással a Kisvárda és a DVSC (2–2), a produkcióban pedig három ifjú labdarúgó is szerepelt. A debreceni Baranyai Nimród (18) kezdett, hozzá később csatlakozott Baráth Péter (20) is. Utóbbihoz hasonlóan a második félidőben szállt be a várdai Czérna Erik (19). A fordulót követően a 2–0-s sikerének köszönhetően a Paks áll a tabella élén. A Waltner Róbert vezette tolnaiak Vas Gábor (18) és Gyurkits Gergő (20) segítségével múlták felül a Mol Fehérvárt. A két újonc csapat, a Kecskemét és a Vasas összecsapásán nem született gól, fiatalt viszont mindkét oldalon láthattunk: a KTE-ben Katona Bálint (19), a fővárosiaknál Iyinbor Patrick (20) kapott lehetőséget. Az Újpest–Mezőkövesd (1–1) meccsen mindössze egy fiatal kapott lehetőséget, méghozzá a matyóföldieknél a 20 esztendős Kállai Kevin.

A 2002-ES VAGY ANNÁL FIATALABB MAGYAR LABDARÚGÓK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 2022-2023-AS ÉVADÁNAK 1. FORDULÓJÁBAN: Csapatonként Budapest Honvéd: 98+88+21= 207 perc Puskás Akadémia: 97+97= 194 perc DVSC: 95+39= 134 perc Kisvárda: 95+23= 118 perc Zalaegerszeg: 64+45= 109 perc Paks: 70+10= 80 perc Vasas: 94 perc Kecskemét: 65 perc Mezőkövesd: 62 perc Játékosonként Bocskay Bertalan (Budapest Honvéd): 98 perc Komáromi György (Puskás Akadémia): 97 perc Posztobányi Patrik (Puskás Akadémia): 97 perc Baranyai Nimród (DVSC): 95 perc Iyinbor Patrick (Vasas): 94 perc Szabó Alex (Budapest Honvéd): 88 perc Vas Gábor (Paks): 70 perc Katona Bálint (Kecskemét): 65 perc Szalay Szabolcs (Zalaegerszeg): 64 perc Kállai Kevin (Mezőkövesd): 62 perc Németh Dániel (Zalaegerszeg): 45 perc Baráth Péter (DVSC): 39 perc Czérna Erik (Kisvárda): 23 perc Kocsis Dominik (Budapest Honvéd): 21 perc Gyurkits Gergő (Paks): 10 perc ÖSSZESEN: 968 perc

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.