2022-08-09 08:59

Labdarúgás: öt magyar fiatal debütált az NB I 2. fordulójában

A labdarúgó NB I 2. fordulójának a múlt hét végén rendezett öt mérkőzésén összesen több mint 700 percet kaptak a 2002-es vagy annál fiatalabb játékosok, akik közül öten először léptek pályára a felnőtt első osztályban.

Csonka fordulót rendeztek a múlt hét végén a labdarúgó NB I-ben, a Zalaegerszeg és a kedd esti, Qarabag elleni Bajnokok Ligája-selejtezőre készülő Ferencváros összecsapását ugyanis elhalasztották, így csak öt meccset játszottak le a felnőttek élvonalbeli bajnokságában. Amire viszont már régen volt példa, hogy a pályára lépő összes csapatban szerepelt 2002-es vagy annál fiatalabb magyar futballista, közülük öten pedig először léptek pályára az első osztályban.

A felcsúti Bakti Bence az Újpest elleni találkozón Forrás: pfla.hu
Száz percig tartott a Puskás Akadémia és az Újpest találkozója (2–0), amit a házigazda felcsútiak szélsője, Komáromi György (20) végigjátszott. A Puskásban mellette két 17 éves labdarúgó, Bakti Balázs és Major Marcell is lehetőséget kapott a második félidőben – utóbbi a mérkőzésen debütált az NB I-ben. Hozzá hasonlóan az újpesti Szabó Bálint (20) is először lépett pályára a felnőtt első osztályban. A Kisvárda–Mezőkövesd (4–2) összecsapáson is mindkét oldalon szerepeltek debütánsok: a hazaiak színeiben Biró Roland (19), a vendégeknél Horváth Milán (20). Rajtuk kívül is voltak fiatalok a pályán, a várdaiak együttesében Czérna Erik (19) állt be, míg a kövesdieknél Kállai Kevin (20) kezdett. Az ötödik „mélyvízbe dobott” ifjú futballista a Mol Fehérvár csapatából került ki: Babos Bence (18) a hajrában állt be a Budapest Honvédot 4–0-ra verő Fejér megyei csapatba. Az évadot két vereséggel kezdő kispestieknél Bocskay Bertalan és Kocsis Dominik (mindketten 20 évesek) is lehetőséget kapott. A DVSC–Kecskemét (1–1) és a Vasas–Paks (2–2) esetében nem csak a döntetlen jelentette a hasonlóságot, hiszen mind a négy csapatban egy 2002-es vagy fiatalabb futballistának szavaztak bizalmat a legutóbbi körben. A debrecenieknél Baráth Péter (20), a kecskemétieknél Katona Bálint (19) volt a kezdőcsapat tagja, míg a Vasasban Iyinbor Patrick (20) ismét végig a pályán volt, a paksi Vas Gábor (18) pedig a félidőben állt be a csapatába.

A 2002-ES VAGY ANNÁL FIATALABB MAGYAR LABDARÚGÓK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 2022-2023-AS ÉVADÁNAK 2. FORDULÓJÁBAN: Csapatonként Puskás Akadémia: 100+32+14= 146 perc Budapest Honvéd: 92+31= 123 perc DVSC: 97 perc Vasas: 95 perc Mezőkövesd: 62+32= 94 perc Kecskemét: 63 perc Paks: 50 perc Kisvárda: 27+15= 42 perc Játékosonként Komáromi György (Puskás Akadémia): 100 perc Baráth Péter (DVSC): 97 perc Iyinbor Patrick (Vasas): 95 perc Bocskay Bertalan (Budapest Honvéd): 92 perc Katona Bálint (Kecskemét): 63 perc Kállai Kevin (Mezőkövesd): 62 perc Vas Gábor (Paks): 50 perc Bakti Balázs (Puskás Akadémia): 32 perc Horváth Milán (Mezőkövesd): 32 perc Kocsis Dominik (Budapest Honvéd): 31 perc Biró Roland (Kisvárda): 27 perc Czérna Erik (Kisvárda): 15 perc Major Marcell (Puskás Akadémia): 14 perc Szabó Bálint (Újpest): 10 perc Babos Bence (Mol Fehérvár): 6 perc ÖSSZESEN: 726 perc

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.