Úszás

2022-10-09 11:59

Úszás: a győriek nyerték a medencés korosztályos bajnokságok összesített pontversenyét

A MÚSZ közzétette az idei országos bajnokságok pontversenyének eredményét: ez alapján a Győri Úszó SE fiataljai szerepeltek a legjobban a nyári, hazai viadalokon.

A nyár elsősorban a nemzetközi sikerektől volt hangos a hazai úszóutánpótlásban: a bukaresti ifjúsági Európa-bajnokságon 2005 után ismét az éremtáblázat élén végeztünk, a limai ifi vb-n pedig hét arany- és hét ezüstéremmel másodikak lettünk a japánok mögött, miközben a besztercebányai EYOF-on is szép számmal születtek magyar dobogós helyezések.

A Győri Úszó SE fiataljai joggal örülhettek az országos bajnokságokon nyújtott teljesítményüknek Forrás: Győr Úszó SE
Közben persze, megtartották a korosztályos országos bajnokságokat is az ifjúsági, a serdülő-, a gyermek-, valamint a cápakorosztályban. Összesítésben a legjobban a Győri ÚSZÓ SE versenyzői szerepeltek, akik a két középső évjáratban (serdülő, gyermek) is az első helyen zártak. A képzeletbeli dobogó második helyét minimális különbséggel lemaradva a Kőbánya SC foglalja el, a fővárosi műhely az ifjúságiak viadalát nyerte meg. A harmadik pedig a BVSC-Zugló lett, amely talán a legkiegyensúlyozottabb teljesítményt nyújtotta a nyáron, mivel mind a négy korosztályban az első ötben végzett.

Az utánpótlás úszó országos bajnokságok pontversenye 1. Győri Úszó SE 4283 pont (908+1840+1430+105), 2. Kőbánya SC 4197 (1332+1816+800+249), 3. BVSC-Zugló 3443 (1220+1096+892+235) Zárójelben a korosztályonként elért eredmény látható (ifjúsági+serdülő+gyermek+cápa).

További korosztályos hírek ÚSZÁSBAN a sportági aloldalunkon.