2024. április 19.

Sportlövészet

2022-10-13 14:58

Sportlövészet: Török Ferenc az első magyar érmes a junior-vb-n

Török Ferenc bronzérmet szerzett, Dénes András ötödik lett a sportlövők Kairóban zajló junior-világbajnokságán; a magyar puskás fiúk az 50 méteres fekvő versenyszámban remekeltek.

Nem kellett sokat várni az első magyar éremre a sportlövők Kairóban zajló világbajnokságának juniorviadalán.

Török Ferenc az első magyar érmes a junior-vb-n Forrás: MSSZ
Csütörtökön a 19 éves Török Ferenc remekül szerepelt a puskások 50 méteres fekvő versenyszámában, és bronzérem lett a jutalma. A Csepel LE fiatalja nagyobb megingások nélkül lőtt Egyiptomban, és 618.0 körrel zárt, így a 34 főt számláló vb-mezőnyben több, mint 2 körrel megelőzte a negyedikként végző norvég vetélytársát. Töröknek nem ez az első junior-vb-érme, hiszen tavaly tagja volt annak a csapatnak, amely Limában világbajnoki címet ünnepelhetett összetettben. Ezúttal is láthatjuk majd ebben a számban is. Szintén kiválóan versenyzett Dénes András, aki az előkelő ötödik helyet érdemelte ki 615.3 körrel, míg Wittmann Péter a 15. lett 608.1-gyel. A világbajnok 623.0 körös korosztályos világcsúccsal a kínai Du Lin Shu lett, az ezüst a francia Julien Gallot (619.4) nyakába került. Három magyar ígéret a lányok 50 méteres fekvő versenyén is megmérette magát. Bajos Gitta a 31. (607.6), Vintze Regina a 40. (602.6), Toma Réka a 46. (596.5) lett. A kínaiak itt is junior-világrekorddal nyertek: Hou Min 624.0 kört lőtt az aranyért. A részletes eredmények ITT érhetők el. További korosztályos hírek SPORTLÖVÉSZETBEN a sportági aloldalunkon.