2024. április 27.

Vívás

2022-11-06 19:15

Vívás: Kulcsár Viktor és Wimmer Dorina nyert a junior párbajtőrözők Magyar-kupáján

Az egyéni és csapatvilágbajnok, olimpiai ezüstérmes párbajtőröző, Kulcsár Krisztián fia, Kulcsár Viktor és Wimmer Dorina nyerte a junior párbajtőrözők Magyar-kupa-fordulóját.

Az egyéni és csapatvilágbajnok, olimpiai ezüstérmes párbajtőröző, Kulcsár Krisztián fia, Kulcsár Viktor nyerte a 133 indulós junior férfi párbajtőr Magyar-kupa-fordulót, egyben hazai válogatót a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban – számol be a hazai szövetség honlapja.

A junior fiú párbajtőrözők döntősei Forrás: hunfencing.hu
A Vasas fiatalja az egész nap során kiemelkedő formában vívott, végül a döntőben 15:14-re győzte le az FTC-s Horváth Ádámot. A dobogó harmadik fokára Pelle Domonkos és Hirtling Márton állhatott fel. Ugyanitt a lányok között az MTK Budapestet erősítő Wimmer Dorina bizonyult a legjobbnak, miután a döntőben 15:11-re nyert a békéscsabai Gachályi Gréta ellen. A bronz Gálfalvy Réka és Nagy Blanka nyakába került. A debreceni Nagy Blanka előző nap viszont aranyat is szerzett, hiszen a kadétok fináléjában 15:13-ra győzte le Gachályit, aki így két ezüstöt érdemelt ki a hétvégén. A fiatalabbak között a harmadik helyen Jakobi Júlia és Kozma Laura zárt. A fiúknál az FTC-s Horváth Márk elég simán, 15:6-ra nyerte a Balatont képviselő Király Mátyás elleni aranyasszót, a bronzérmes pedig Keresztes Ádám és Mező István lett. A kadét kardozók sem pihentek szombaton. Számukra a Törekvés csarnokában rendeztek Mk-fordulót, és mindkét nem küzdelmeiben a Vasas ígérete lett az első. A fiúk között Monori Mátyás a döntőben klubtársát, Bíró Barnabást múlta felül 15:8-re, a lányok versenyében Domonkos Emese a debreceni Kónya Csenge ellen nyert a finálét 15:13-ra. A bronzérem Kovács Lőrinc és Szűcs Emánuel, valamint Rácz Brigitta és Tóth Nadin kollekcióját bővíti.

Junior férfi párbajtőr egyéni Magyar-kupa, Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok, 133 induló. Végeredmény: 1. Kulcsár Viktor (Vasas, edző: Halla Péter), 2. Horváth Ádám (FTC), 3. Pelle Domonkos (Honvéd) és Hirtling Márton (Vasas), 5. Gösta Stahl (svéd), 6. Cseke Balázs (Diósgyőr), 7. Mező István (Debreceni SI), 8. Antal Máté (Vasas). A döntőben: Kulcsár-Horváth 15:14. Junior női párbajtőr egyéni Magyar-kupa, Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok, 111 induló. Végeredmény: 1. Wimmer Dorina (MTK, edző: Bakodi Róbert), 2. Gachályi Gréta (AVA Békéscsaba), 3. Gálfalvy Réka (MTK) és Nagy Blanka (DSI Debrecen), 5. Fábián Kamilla (MTK), 6. Salamon Réka (Honvéd Szondi), 7. Kiss Panna (BVSC), 8. Anna Freden (svéd). A döntőben: Wimmer-Gachályi 15:11. Kadét fiú párbajtőr egyéni Magyar-kupa, Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok, 108 induló. Végeredmény: 1. Horváth Márk (FTC, edző: Kovács Attila), 2. Király Mátyás (Balaton), 3. Keresztes Ádám (Tata) és Mező István (Debrecen), 5. Szőrfi Domicián (BVSC), 6. Balázs Bence (MTK), 7. Fehér Mátyás (MTK), 8. Császár Zoltán (BVSC). A döntőben: Horváth-Király 15:6. Kadét leány párbajtőr egyéni Magyar-kupa, Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok, 116 induló. Végeredmény: 1. Nagy Blanka (Debreceni SI, edző: Serra Bendegúz), 2. Gachályi Gréta (AVA Békéscsaba), 3. Jakobi Júlia (Pécs) és Kozma Laura (Diósgyőr), 5. Horváth Lotti (OVSE), 6. Buczkó Gréta (Szolnok), 7. Berényi Rebeka (Debrecen), 8. Nébald Franciska (MTK). A döntőben: Nagy B.-Gachályi 15:13. Kadét fiú kard egyéni Magyar-kupa, Törekvés vívóterem, 72 induló. Végeredmény: 1. Monori Mátyás (Vasas, edző: Kósa Miklós), 2. Bíró Barnabás (Vasas), 3. Kovács Lőrinc (Vasas) és Szűcs Emánuel (KVSE), 5. Papp Zsadány (BVSC), 6. Mikuska Péter (BVSC), 7. Czégény Kornél (Törökbálint), 8. Luo Han (BVSC). A döntőben: Monori-Bíró 15:8. Kadét leány kard egyéni Magyar-kupa, Törekvés vívóterem, 58 induló. Végeredmény: 1. Domonkos Emese (Vasas, edző: Sárközi Gergely), 2. Kónya Csenge (DEAC), 3. Rácz Brigitta (KVSE) és Tóth Nadin (BVSC), 5. Szabó Polli (Honvéd), 6. Csonka Dorottya (Vasas), 7. Tóth-Horpáci Lili (Vasas), 8. Várkonyi Dorisz (Honvéd). A döntőben: Domonkos-Kónya 15:13.

További korosztályos hírek VÍVÁSBAN a sportági aloldalunkon.