2022-11-13 09:19

Betlehem Dávid eilati bronzérme összetett harmadik helyet ért a világkupában

Kitűnően sikerült az évzárás a nyílt vízi úszó Betlehem Dávidnak: a vk-sorozat izraeli zárásán dobogóra állhatott, és összetettben is harmadik lett; a nők mezőnyében Szimcsák Mira legjobb magyarként hatodikként zárta az eilati viadalt.

Szinte nem volt olyan nyílt vízi versenye az évnek, amelyen Betlehem Dávid ne szerepelt volna kiemelkedően: aranyérmes lett a junior Eb-n és vb-n, a váltóval dobogóra állhatott a felnőtt világ- és Európa-bajnokságon, a világkupa-sorozatban pedig azt bizonyította, hogy már nem is kérdés, a legjobbak közé tartozik a „nagyok” között is.

Harmadik helyen várhatta a vk szombati, izraeli záróeseményét, amelyen ezúttal is végig meccsben volt a legelőkelőbb pozíciókért. A végén az összetett győztesét, az olimpiai ezüstérmes Rasovszky Kristófot is megelőzte, és mindössze nyolc tizedmásodperccel maradt le a második helyezett francia Marc Antoine Olivier mögött (az olasz Paltrinieri hajrázott a legjobb, ő 1.6-tal előzte a franciát). Mindez pedig azt jelentette, hogy a Balaton ÚE 19 éves (lassan talán mondhatjuk, hogy) klasszisa megőrizte az összetett harmadik helyét, ami tekintve, hogy rajta kívül a top tízben kizárólag 24 esztendős vagy annál idősebb versenyzők kerültek be, nem akármilyen bravúr.

Megpróbáltam megint elmenni, de most nem volt olyan sebességem, mint korábban, azaz inkább maradtam a többiekkel. A végén megint legyilkoltak, így nem lett meg az ezüst – ezt még tanulnom kell, hogy ne tudjanak elnyomni. Örülök a harmadik helynek, igaz, a tervünk most megint csúszik, hogy végre egyszerre állunk a dobogón (Rasovszky Kristóffal – a szerk.), de majd jövőre a világbajnokságon, mégiscsak az lenne az igazi, már csak az olimpiai kvóták miatt is.”

A nők között ismét meglepte a mezőnyt a májusi, algherói Európa-kupa-viadal győztese, Szimcsák Mira. A Vasas 18 éves ígérete a junior-világversenyeken szállított érmek után ezúttal Izraelben a hatodik helyen csapott célba legjobb magyarként, megelőzve a vb-ezüstérmes Olasz Annát is.