2024. április 18.

Tenisz

2022-11-19 17:01

Egyéniben és párosban is döntőt játszhatott Nemcsek Gréta a spanyol U14-es tornán

Nemcsek Gréta egyéniben és párosban is ezüstérmet szerzett a spanyol U14-es nemzetközi versenyen.

A Juan Carlos Ferreróról elnevezett akadémián rendezett 3. kategóriás nemzetközi versenyen Nemcsek Gréta, a Vasas teniszezője egyéniben első számú kiemeltként indult, és három mérkőzést is sikerrel vett az elődöntőig, ahol páros partnere, a román Anastasia Preda volt az ellenfele, akit 6:3, 7:5-re győzött le. A döntőben a hatodik helyen kiemelt kazah riválisa azonban felülmúlta őt két játszmában (6:4, 6:4), így be kellett érje az ezüstéremmel. Párosban Anastasia Preda oldalán két mérkőzést is nyert, a fináléban azonban kazah duó ütötte el őket a végső sikertől (6:2, 6:2), így a magyar teniszező újabb ezüstérmet szerzett.