UtánpótlásSport December 8-án Egy nap az utánpótlásért címmel konferenciát rendez az Utanpotlassport.hu szerkesztősége a fiatalok sportjának aktuális kérdéseiről
2022. december 8.
  • instagram
Egy nap az utánpótlásért – konferencia
Keresés:

Sportágak

Evezés

2022-11-25 11:45

Kialakultak a korosztályos válogatott keretek, fókuszban az olimpiák

A Magyar Evezős Szövetség elnökségének jóváhagyásával kialakultak a korosztályos válogatottak keretei. A szakvezetés olimpiai ciklusokra vonatkoztatva állította össze a névsort, amely az év végéig érvényes.

Az evezős utánpótlás-válogatott kerettagjai korosztályuk és kvalitásaik alapján kerültek besorolásra, azt is figyelembe vége, hogy jelenleg melyik olimpiára való kijutás állítható fel reális célként – írja a hazai szövetség honlapja. A rendszerben történhet átjárás, a keret az év vévéig hatályos.

 

Los Angeles (2028)

U23

  • Szklenka Bence (Vác Városi Evezős Club, edző: Mácsik Miklós)
  • Ujhelyi Mihály (Budapest Evezős Egyesület, edző: Molnár Zoltán)
  • Koncsik Dominik (Csepel Evezős Klub, edző: Pergel László)
  • Juhász Tamás (Csepel Evezős Klub, edző: Pergel László)
  • Boros Bálint (Csepel Evezős Klub, edző: Pergel László)
  • Szentpáli Balázs (Ferencvárosi Evezős Club, edző: Danó Károly)
  • Király Miklós (Szegedi Vízisport Egyesület, edző: Dani Zsolt)
  • Harsányi Viktória (Külker Evezős Klub, edző: Lőrincz Attila)
  • Galcsó Flóra (Ferencvárosi Evezős Club, edző: Danó Károly)
  • Kas Natália (Külker Evezős Klub, edző: Lőrincz Attila) 
Brisbane 2032

U23

  • Boros Olivér (Csepel Evezős Klub, edző: Pergel László)
  • Geszti Attila (MTK Budapest, edző: Simon Tamás)
  • Zudor Marcell (Csepel Evezős Klub, edző: Pergel László)
  • Gosztola Balázs (Csepel Evezős Klub, edző: Pergel László)
  • Nagyszokolyai Áron (Csepel Evezős Klub, edző: Pergel László)
  • Shah Amir (Győri Atlétikai Club, edző: Alföldi Zoltán)
  • Sándor Zsófia (Győri Atlétikai Club, edző: Alföldi Zoltán)
  • Balázs Szonja (MTK Budapest, edző: Nagy Attila)
  • Schrieber Anna (Danubius Nemzeti Hajós Egylet, edző: Ficsor László) 
  • Elek Boróka (Danubius Nemzeti Hajós Egylet, edző: Ficsor László)

Ifjúsági

  • Pádár Luca (Szolnok, edző: Molnár Dezső)
  • Kalmár Áron (Szolnok, edző: Molnár Dezső)
  • Pálmai Ágoston (Szolnok, edző: Molnár Dezső)
  • Kunstár Simon (Szegedi Vízisport Egyesület, edző: Dani Zsolt)
  • Csizmadia Ádám (Győri Atlétikai Club, edző: Alföldi Zoltán)

Ifjúsági felkészülési

  • Szigeti Ferenc (Csepel Evezős Klub, edző: Pergel László)
  • Pálka Bálint (Szegedi Vízisport Egyesület, edző: Dani Zsolt)
  • Hajdú Márton (Szegedi Vízisport Egyesület, edző: Dani Zsolt)
  • Gasztonyi Péter (Győri Atlétikai Club, edző: Alföldi Zoltán)
  • Pető Benedek (Vác Városi Evezős Club, edző: Mácsik Miklós)
  • Kocsis Bálint (Kalocsai Evezős és Vízisport Egyesület, edző: Németh Zoltán)
  • Boros Áron (GyőrI Atlétikai Club, edző: Alföldi Zoltán)
  • Gasztonyi Barnabás (GyőrI Atlétikai Club, edző: Alföldi Zoltán)
  • Tóth Rómeó (GyőrI Atlétikai Club, edző: Alföldi Zoltán)
  • Rigó Barnabás (Csepel Evezős Klub, edző: Pergel László)
  • Korsós Richárd (Csepel Evezős Klub, edző: Pergel László)
  • Gottfried Sámuel (MTK Budapest, edző: Simon Tamás)
  • Bencsics Hella (GyőrI Atlétikai Club, edző: Alföldi Zoltán
  • Füzi Boglárka (GyőrI Atlétikai Club, edző: Alföldi Zoltán)
  • Majsa Klaudia (GyőrI Atlétikai Club, edző: Alföldi Zoltán)
  • Rádai Bianka (Arrabona Evezős Klub, edző: Halmainé Mészáros Éva)
  • Nagy Zsófia (Balatoni Kajak-Kenu Evezős és Vitorlás SE, edző: Illés László)
  • Dorusák Dorina (Kalocsai Evezős és Vízisport Egyesület, edző: Németh Zoltán)
  • Holpert Eszter (GyőrI Atlétikai Club, edző: Alföldi Zoltán)
  • Győri Alexandra (GyőrI Atlétikai Club, edző: Alföldi Zoltán)
  • Skobrák Borbála (Ferencvárosi Evezős Club, edző: Pető Tímea)
  • Elekes Zsófia (Ferencvárosi Evezős Club, edző: Pető Tímea)

Serdülő felkészülési

  • Pető Ágoston (Vác Városi Evezős Club, edző: Rapcsák Károly)
  • Kup Barnabás (Csepel Evezős Klub, id. Pergel László)
  • Kaluber Zénó (Csepel Evezős Klub, id. Pergel László)
  • Csutorás Balázs (Csepel Evezős Klub, id. Pergel László)
  • Boros Ádám (Vác Városi Evezős Club, edző: Mácsik Miklós)
  • Hubai Dániel (Csepel Evezős Klub, id. Pergel László)
  • Rácz Regő (Szegedi Vízisport Egyesület, edző: Dani Zsolt)
  • Makai Samu (Győri Atlétikai Club, edző: Nagy Gábor)
  • Franca Bálint (Csepel Evezős Klub, id. Pergel László)
  • Kühne Mikes (Danubius Nemzeti Hajós Egylet, edző: Bóka Örs)
  • Demkó Janka (Mosonmagyaróvári Vízpisport Egyesület, edző: Sehr Miklós)
  • Bálint Zsófia (MTK Budapest, edző: Polvika Dóra)
  • Vithalm Panna Diána (Pénzügyőr SE, edző: Győrffy Fanni)
  • Vágó Emma (MTK Budapest, edző: Polvika Dóra)
  • Németh Panna (Győri Atlétikai Club, edző: Alföldi Zoltán)
  • Schmidt Ariella (Csepel Evezős Klub, edző: id. Pergel László)
  • Tumpek Flóra (Győri Atlétikai Club, edző: Alföldi Zoltán)
  • Bíró Julianna Mária (Szolnok, edző: Molnár Dezső)
  • Vörös Ramóna Dóra (Győri Atlétikai Club, edző: Alföldi Zoltán)
  • Mácsai Lilla (Szegedi Vízisport Egyesület, edző: Dani Zsolt)

(A kiemelt kép forrása: MESZ)