2022-12-04 18:36

Három utánpótláskorú játékos szerzett gólt az NB II 19. fordulójában

A Merkantil Bank Liga 19. fordulójában a Budafok–Tiszakécske találkozó mindkét gólszerzője, Sós Máté és Kiss Norbert, valamint a Szeged–Nyíregyháza mérkőzésen a hazaiak találatát jegyző Papp Áron is utánpótláskorúként volt eredményes.

A Merkantil Bank Liga 19. fordulójában a Budafok színeiben játszó 19 éves Sós Máté a Tiszakécske elleni mérkőzés 12. percében gólt szerzett, ám a 2004-es születésű Kiss Norbert a hajrában egyenlített, a bajnoki így 1–1-es döntetlennel zárult. Érdekesség, hogy mindkét gólszerző a Puskás Akadémia kölcsönjátkosaként szerepelt az összecsapáson.

A Szeged és a Nyíregyháza találkozója is 1–1 lett, a hazaiak találatát a 2003-as születésű Papp Áron jegyezte – a támadónak ez volt az idénybeli harmadik gólja a másodosztályban.

(Kiemelt kép: Sós Máté (82). Fotó: Nemzeti Sport/Koncz Márton)