2024. április 28.

2022-12-15 18:27

Sportágtörténeti sikert aratott az U20-as férfiválogatott

A korosztályos válogatott szétlövésben legyőzte a francia együttest, ezzel az U20-as divízió I/A csoportos jégkorong-vb-k első magyar győzelmét szállította.

Három meccset játszott a franciák elleni találkozó előtt a Vas Márton szövetségi edző által vezetett U20-as férfiválogatott a divízió I/A csoportos jégkorong-világbajnokságon: a szoros összecsapásokon sajnos mindannyiszor az ellenfél örülhetett a végén, a dánok elleni hosszabbításos vereség után a kazah és a norvég csapat is a rendes játékidőben döntötte el a a javukra a pontok sorsát.

Csütörtök délután a francia válogattt következett, az MJSZ beszámolója szerint pedig magyar szempontból a vb eddigi leggólgazdagabb első harmadát hozta a meccs: Dobos Bendegúz hagyott ki ziccert a meccs elején, és ez megbosszulta magát, a 4. percben Tommy Perret lőtt közelről Hegedüs Levente kapujába (egy meccs kihagyás után ismét ő kezdett a magyar kapuban). A 8. percben jött az egyenlítés, Varga Balázs lőtte az első gólját a világbajnokságon. A 10. perc végén nagyon egyedül maradt Ilies Djemel, ismét a franciák vezettek, de amikor már azt hihettük, hogy egygólos francia előnnyel vonulhatnak a játékosok a szünetre, öt másodperccel a vége előtt Horváth Bence szemfüles gólt szerzett (2-2).

Magyar helyzetekkel folytatódott a meccs, ám vezetést a franciák szereztek, emberelőnyből, nem sokkal később pedig meg is duplázták azt, újabb magyar kiállítás után (2-4). Az utolsó harmad a magyarok elképzelése szerint alakult, ők is emberelőnyös helyzetekben találtak be kétszer is, így jöhetett a gólnélküli hosszabbítás, majd a szétlövés. Először Mihalik András, majd Horváth Bence talált be, de a franciák is kétszer voltak eredményesek. Végül a 12. körben Hadobás Zétény betalált, míg Hegedüs védett – megnyerte első meccsét a vb-n a magyar válogatott, amivel el is mozdult az utolsó helyről, bennmaradást érő pozícióból várhatja a szombati utolsó, Szlovénia elleni találkozót. Magyar csapat első alkalommal nyert meccset U20-as divízió I/A csoportos világbajnokságon.