Birkózás

2023-04-24 17:08

Megrendezték a második U20-as szabadfogású és női válogatót

Kiskunfélegyháza után Orosházán rendezték meg az U20-as korosztály szabadfogású férfi és női birkózóinak válogatóját. A férfiak versenyében az angyalföldi Vasas, míg a női mezőnyben a Budapesti Honvéd bizonyult a legeredményesebb szakosztálynak.

Legutóbbi március 4-én, Kiskunfélegyházán léptek szőnyegre az U20-as korosztályban érdekelt versenyzők, most azonban már Orosházán bizonyíthattak a szabadfogású férfi és női birkózók.

A Magyar Birkózók Szövetsége beszámolója szerint a férfiak küzdelmeiben egyedüliként a csapatpontverseny győztes alakulata, a Vasas SC tudott duplázni, a 86 kilogrammos Rosz Roland mellett az U17-es világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes 92 kilogrammos Arszunkaev Musza állhatott fel az orosházi dobogó legmagasabb fokára. A további nyolc aranyérmen nyolc különböző egyesület osztozott.

92 kg: Arsunkaev Musza (Vasas SC)
97 kg: Angyal Krisztián (Csepeli BC-KIMBA)
125 kg: Fábián Bálint (Haladás VSE)

Szabadfogású csapatpontverseny:
1. Vasas SC 26 ponttal
2. Ausztria 19 ponttal
3. FTC 16 ponttal

A nőknél a legeredményesebb szakosztály a Budapesti Honvéd lett, amely három kategóriában is aranyérmet ünnepelhetett. Az U15-ös Combat Games bronzérmese, az 50 kilogrammos Fáth Bianka mellett az U17-es világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes 57 kilogrammos Terék Gerda, illetve a 65 kilogrammos Sebők Kinga nyakába is aranyérem került. A PEAC sem elégedett meg egy aranyéremmel Orosházán, Soliman Yasmine és Lázár Réka szállította a Baranya vármegyeiek első helyezéseit, amikkel a dobogó második helyére kerültek a csapatpontversenyben.