UtánpótlásSport
2024. április 15.
  • instagram
Kadét és junior vívó-világbajnokság, Rijád (Szaúd-Arábia)
Keresés:

Sportágak

Röplabda

2023-05-22 17:56

Kecskeméti és MTK-aranyérem született az U20-as ob-n

A helyosztókkal befejeződött az U20-as férfi és női országos bajnokság: előbbieknél a Kecskemét, utóbbiaknál az MTK Budapest lett aranyérmes.

Remek hangulatban játszotta le az U20-as férfi röplabda országos bajnokság döntőjét a Kecskemét és a Pénzügyőr csapata: az első szettben már 9 ponttal is elhúzott a KISE, amiből még faragtak a fővárosiak, fordítani viszont nem tudtak. A második játszma még nagyobb különbséggel dőlt el a kecskemétiek javára, így egy nyert szettre kerültek az aranyéremtől. A PSE viszont szorossá tudta tenni a finálét, kiegyenlített, a döntő játszmát viszont magabiztosan nyerte a KISE, az első bajnoki labdát kihasználva. 

U20-as férfi országos bajnokság, helyosztók:
Az 5. helyért:
 Szolnoki Sportcentrum–DSE Röplabda Akadémia 3:0 (25, 12, 21)
A 3. helyért: Fino Kaposvár–VRCK 3:1 (15, –19, 20, 22)
Döntő: KESI Röplabda Akadémia ’A’–Pénzügyőr SE 3:2 (19, 13, –17, –23, 8)

Végeredmény:
1. KESI Röplabda Akadémia ’A’
2. Pénzügyőr SE
3. Fino Kaposvár
4. VRCK
5. Szolnoki Sportcentrum
6. DSE Röplabda Akadémia

Különdíjak:
Legtechnikásabb játékos:
 Eördögh Bálint (Kaposvár)
Legjobb előkészítő játékos: Török Soma (Kecskemét)
Legjobb támadójátékos: Miklósi-Sikes Zétény (Kazincbarcika)
Legértékesebb játékos (MVP): Majoros Balázs (Pénzügyőr)

A női döntőben a címvédő MTK alaposan belekezdett, az első játszmát nagyon simán nyerte a Gödöllői RC ellen, amely a második felvonásra feljavult, és sokáig vezetett is, de a végjátékban megint a fővárosiak domináltak, és a harmadik szettet sem engedték ki a kezeik közül, így ismét megszerezték az aranyérmet, míg a gödöllőiek 2019 után lettek ezüstérmesek. 

U20-as férfi országos bajnokság, helyosztók:

Lányok, helyosztók
Az 5. helyért:
 Szent Benedek RA–Budaörsi DSE-Emericus 3:0 (22, 19, 20)
A 3. helyért: Békéscsabai RSE–UTE 3:2 (18, –14, 11, –19, 6)
Döntő: MTK Budapest–Gödöllői RC 3:0 (16, 22, 21)

Végeredmény:
1. MTK Budapest
2. Gödöllői RC
3. Békéscsabai RSE
4. Újpesti TE
5. Szent Benedek RA
6. Budaörsi DSE-Emericus

Különdíjak:
Legtechnikásabb játékos:
 Sinka Dalma (Békéscsabai RSE)
Legjobb előkészítő játékos: Bútor Anna (Gödöllői RC)
Legjobb támadójátékos: Varga Brigitta (MTK Budapest)
Legértékesebb játékos (MVP): Berkó Liliána (MTK Budapest)

A mérkőzések részletes beszámolói ITT olvashatók.

(Kiemelt képünkön: a KESI fiataljai ünneplik az aranyérmet Forrás: hunvolley.hu)