2024. május 4.

Sportlövészet

2023-07-19 11:22

Megszületett az első magyar érem a dél-koreai junior-világbajnokságon

A Jákó Miriam, Fábián Sára Ráhel, Domsits Olívia Ditta összeállítású magyar hármas szerezte az első magyar érmet a dél-koreai junior sportlövő-vébén; a fiatalok a 25 méter pisztoly versenyszámában csapatban lettek bronzérmesek.

A Magyar Sportlövők Szövetségének beszámolója szerint megszületett az első magyar érem a dél-koreai junior sportlövő-világbajnokságon, miután a lányok 25 méter pisztoly versenyszámában csapatban

a Jákó Miriam (576), Fábián Sára Ráhel (575), Domsits Olívia Ditta (572) összeállítású magyar hármas 1723 körrel a harmadik helyen végzett.

Az aranyérmet a házigazdák csapata nyerte új junior-világrekorddal, 1743 körrel, a második helyen a kínaiak végeztek 1740 körrel. Egyéniben a döntőhöz legalább 578 körre volt szükség.

A fiúk 25 méter pisztoly versenyszámában csapatban a Rédecsi Máté, Nagy Ákos Károly, Laczik Dávid Ákos összeállítás negyedik lett 1703 körrel, az első helyen Kína végzett 1727-tel.

(Kiemelt képünkön, balról: Jákó Miriam, Fábián Sára Ráhel és Domsits Olívia Ditta Forrás: MSSZ)