2024. május 19.

Kézilabda U17-es leány kézilabda Európa-bajnokság

2023-08-08 20:35

Döntetlent játszott a dánokkal a magyar csapat az U17-es leány Eb középdöntőjében

Bár sokáig vezetett, végül döntetlent játszott a dán csapattal a magyar válogatott a montenegrói U17-es leány kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában.

Második helyen zárt a csoportjában a magyar ifjúsági leány kézilabda-válogatott a montenegrói U17-es Európa-bajnokságon, így nulla vitt ponttal kezdte meg a szereplését a középdöntőben. A szakasz első fordulójában a kvartettjét megnyerő, így a középdöntő startját két pontról váró Dánia ellen léptek pályára a Bohus Beáta szövetségi edző vezette fiatalok, akiknek fontos lett volna a győzelem megszerezése, ha életben akarták tartani az elődöntős álmaikat.

Ehhez képest a szemszögünkből borzasztóan kezdődött a meccs: az első kilenc percben mindössze három gól született, de egyiket sem a magyarok szerezték. Ezt követően valamelyest felpörögtek az események: negyedóra elteltével már Szár Evelinék vezettek (5–4), pár perccel később pedig már hárommal is ellógtak, a félidő viszont úgy végződött, ahogyan kezdődött. Az utolsó nyolc percben sem sikerült a játékosoknak betalálni, ám a dánok sem rendeztek tüzijátékot, így szűk magyar előnnyel (10–9) cseréltek térfelet a csapatok.

Nagyon leszakítani a folytatásban sem sikerült az északiakat, ám sikerült beállni a megnyugtatónak tűnő három-négygólos vezetésre, ami egészen a 49. percig kitartott, ekkor viszont gyors egymásutánban háromszor is betaláltak a dánok, így 22–21-nél kezdődött meg a hajrá.

Az utolsó percekben sem potyogtak a gólok, ám sajnos eggyel többet a dánok szereztek, akik kevesebb mint egy minutummal a vége előtt tudtak egyenlíteni, az állás pedig már nem változott.

A magyar válogatott a döntetlennel nincs könnyű helyzetben; a középdöntő második fordulójában mindenképpen nyernie kell a hollandok ellen, és fél szemmel a francia–dán találkozó történéseit is figyelnie kell.

U17-es leány kézilabda Európa-bajnokság, Podgorica, Montenegró
Középdöntő, 1. forduló

Magyarország–Dánia 24–24 (10–9)

Podgorica, játékvezetők: Bozsinovszki, V. Nacsevszki (északmacedónok).
MAGYARORSZÁG: Grebenár, Hargitai, Hornyák (kapusok), Bali, Balogh 4, Baranyi, Bristyán 4 (2), Fazekas 3, Granát, Himer 1, Keceli-mészáros 3, Kiss 1, Szeibert 1, Szár 4, Varga D. 3, Varga K. Edző: Bohus Beáta.
DÁNIA: Jörgensen, Nielsen (kapusok), Andersen, Axél 1, Bugtrup 2 (1), Clausen 2, Friis 3, Hattesen 2, Jensen 3, Johannesen 1, Johansen, Mogensen, Persson 2, Plougstrup 8 (2), Schleicher, Sörensen. Edző: Ole Lund Bitsch.
Kiállítások: 4, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3.