2024. május 19.

Kézilabda U17-es leány kézilabda Európa-bajnokság

2023-08-09 20:12

Sima győzelmet aratott Hollandia ellen a magyar csapat az U17-es leány Eb-n

A montenegrói U17-es leány kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének második fordulójában a magyar válogatott 12 góllal legyőzte a holland csapatot.

Nehéz helyzetbe hozta magát a dánok elleni pontvesztéssel a magyar válogatott az U17-es leány kézilabda Európa-bajnokság első középdöntős mérkőzésén, ugyanis közel állt a győzelemhez, mégis döntetlen lett a vége, így a szakaszt nulla hozott ponttal kezdő együttesnek kötelező győzelmet kellett aratnia a folytatásban a hollandok ellen, hogy megtartsa az esélyét a legjobb négy közé jutásra.

A szerda esti összecsapást a hollandok kezdték jobban, sorozatban háromszor is vezetést szereztek az első percekben, a magyar lányok azonban gyorsan fordítottak, innentől pedig már nem volt megállás: a Bohus Beáta szövetségi edző vezette gárda 6–0-s futással magabiztos előnyt épített fel, eközben az ellenfél több mint tíz percen át maradt gól nélkül. Negyedórához érve 8–4 volt az állás, ami tovább nőtt a játékrész hajrájában, magabiztos fórt jegyezhettünk fel a szünetre.

A folytatásban sem lassítottak a magyar lányok, 4–0-s rohammal kezdték a félidőt, amivel végleg eldöntötték a meccset. Többször 14 találattal is elhúztak, amiből valamelyest faragtak a hollandok az utolsó percekben,

a végeredmény viszont így is sima siker lett.

Az összecsapás legeredményesebb kézilabdázój Fazekas Virág lett, 7 góllal. A magyar válogatott ezzel megtette a továbbjutáshoz szükséges lépést, a fiatalok sorsa azonban a 20:15-kor kezdődő dán–francia összecsapáson dől el. Ha az északiak pontot szereznek, ők kvalifikálnak az elődöntőbe, míg a vereségük esetén a magyarok ünnepelhetnek.

Frissítés: a dánok 25–20-ra nyertek, így csoportelsőként jutottak be a elődöntőbe, őket a második helyen a franciák követik, míg a magyar csapat az 5-8. helyért folytatja a következő napokban.

U17-es leány kézilabda Európa-bajnokság, Podgorica, Montenegró
Középdöntő, 2. forduló

Magyarország–Hollandia 34–22 (17–9)

Podgorica, játékvezetők: Oyarzun Aylagas, Zaragueta Ruiz (spanyolok).
MAGYARORSZÁG: Grebenár, Hargitai, Hornyák (kapusok), Bali, Balogh 2, Baranyi 2, Bristyán 6 (2), Fazekas 7 (1), Granát 1, Himer 4 (2), Keceli-Mészáros 5, Kiss 1, Szeibert 1, Szár 5, Varga D., Varga K.. Edző: Bohus Beáta.
HOLLANDIA: De Boer, Van Der Vorst (kapusok), Boers 1, Buijs, Dekker 6, Exterkate 4 (3), Galen 3, Grooten, Hoekstra, Horvers 2, Kleef 1, Legebeke, Pelzer 3, Raaij, A. Schouten 1, F. Schouten 1. Edző: Ricardo Clarijs.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 6/5, ill. 4/3.